SMS z przytupem wrócił do żywych

Po porażce w Krakowie piłkarki SMSu przed kamerami TVP były bardzo zmotywowane, by pokonać piłkarki Śląska i zachować szansę na tytuł Mistrza Polski. Poszło wyśmienicie i pod wodzą Jedlińskiej i Rędzi gospodynie wygrały 4:0 ze Śląskiem.

Od początku gospodynie narzuciły swój styl i bramkarka przyjezdnych miała sporo pracy, pomimo tego Śląsk szczelnie trzymał defensywę. Z czasem Śląsk próbował więcej i atakował bramkę SMSu. Próbowała Jurczenko i Wróblewska, ale brakło zdecydowania i szczęścia.

Wszystko się zemściło w 35. minucie, kiedy to Jedlińska ładnym strzałem z powietrza pokonała Bocian. Jeszcze przed przerwą mogła ustrzelić dublet, lecz spudłowała.

W 49. minucie SMS podwyższył prowadzenie, gdy po strzale Jedlińskiej zamieszanie wykorzystała Gąsieniec płaskim uderzeniem. Śląsk miał spore problemy, które w sobotnie popołudnie świetnie wykorzystywały piłkarki z Łodzi. W 65. minucie po akcji Jedlińskiej podwyższyła Grzybowska.

W wyniku kontuzji boisko musiała opuścić napastniczka Śląska Karolina Iwaśko. Dzieła zniszczenie dopełniła pod indywidualnej akcji Anna Rędzia, trafiając na 4:0.

Za tydzień w 14. kolejce SMS zagra w Katowicach z GieKSą, a Śląsk podejmie u siebie Jagiellonki. Potem dla obu ekip będzie czas na Puchar Polski. 27 marca SMS podejmie u siebie Medyka POLOmarket Konin, a Śląsk zagra z GKSem Katowice.