Opinie po meczu GOL Częstochowa vs GTW Piastunki Gliwice (12:0)
Ekstraliga futsalu Futsal kobiet Grają z TKF Publicystyka Specjalnie dla Nas

image

Po sobotnim meczu Ekstraligi pomiędzy GOLem Częstochowa, a GTW Piastunkami Gliwice (12:0) poprosiliśmy o komentarz do spotkania przedstawicieli obu klubów.
Oto co nam powiedzieli :

Karolina Kubiak (GOL)
Od początku mecz był pod nasze dyktando. Pierwsza połowa wyglądała źle w naszym wykonianiu, nie mogłyśmy sie odnaleźć i poskładać dobrych akcji. Na początku ciężko było dostać się pod bramkę przeciwniczek i połowa zakończyła sie wynikiem 3:0.
W drugiej połowie bramki sie posypały. Nawet nasza bramkarka zdobyła dwie (!) bramki z rzutów karnych.
Gliwice może na początku stawiają opór, ale jak zaczną padać bramki to potem idzie już z górki. Nie wszystko sie kleiło.. Chyba nigdy nie jest tak, że wszystko wychodzi jak sie chce. Ćwiczyłyśmy pewien wariant gry na bardzo ważny, poniedziałkowy mecz z Głogówkiem.

Justyna Wójcik (GOL)
Od samego początku prowadziliśmy grę. W pierwszej połowie graliśmy nerwowo i nie potrafiliśmy wykorzystać dobrych sytuacji. Rywalki dobrze się broniły i przerywały nasze akcje. Kilka razy zagrozily nasze bramce. Do przerwy strzeliłyśmy tylko trzy bramki. W drugiej części meczu nasza gra cieszyła i  była lepsza. Zagraliśmy odważnie dowodem na to jest zdobyte kolejne bramki.
  Od samego początku  naszym celem jest zdobycie medalu. Szanse na to mamy duże. Zrobimy wszystko co w naszej mocy aby stanąć na podium!

Dziewczyny zapomniały ze mecz trwa 40 a nie 20 minut i w końcówce były już tylko tłem dla rywalek” – mówi trener Krzystof Hulak (GTW Piastunki Gliwice)

Przed nami ostatni mecz z Tychami. Trzeba dobrze się przygotować do tego meczu i godnie pożegnać sezon, a następnie zastanowić się jak to wszystko ma wyglądać w nowym sezonie, podsumować, wyciągnąć wnioski  – dodaje trener Darek Opoka (GTW Piastunki Gliwice)

———————————

Ekstraliga Futsalu Kobiet
ISD AJD GOL Częstochowa vs  Stowarzyszenie GTW Gliwice 12:0 (3:0)
12:0 Kamila Czaja

Sędziowali: Marcin Gutowski (Łódzki Związek Piłki Nożnej), Marcin Filarski (Opolski Związek Piłki Nożnej).

Widzów:50.

GOL Częstochowa: 1. Klaudia Ciupa, 20. Martyna Jeziorska, 19. Paulina Rokosa, 14. Kamila Czaja, 6. Sonia Sikorska, 27. Anna Chóras, 9. Julia Ciupa, 33. Karolina Kubiak, 10. Sandra Kniejska, 17. Oliwia Pająk, 11. Stefania Wodarz, 18. Justyna Wójcik,  5. Małgorzata Miniak, 4. Dominika Woszczyńska. Trener:Włodzimierz Seifryd.

Stowarzyszenie GTW Gliwice: 12. Zuzanna Struczewska, 3. Zofia Glapa, 8. Roksana Kochanek, 5. Katarzyna Pyka, 10. Justyna Gold, 13. Weronika Jędrysik, 7. Paulina Kołcan, 4. Natalia Lamparska, 2. Maria Niemirowska, 9. Barbara Pałac, 11. Magdalena Nagoda. Trener:Dariusz Opoka.