Dublet Hagan. Lotos wygrywa bitwę ze Sportisem

W inauguracyjnym meczu wiosny Lotos Gdańsk pokonał w Bydgoszczy Sportis 2:1. Dublet ustrzeliła debiutująca w zespole z Trójmiasta reprezentantka Ghany Priscilla Hagan.

Już w 17. minucie gry po błędzie zespołu z Gdańska wynik otworzyły gospodynie. Na listę strzelczyń wpisała się Edyta Sobczyk. Sportis robił swoje i miał kolejne szanse. Niestety błąd w komunikacji w obronie sprawił, że przyjezdne w 40. minucie wyrównały. Zrobiła to po raz pierwszy Hagan. Po zmianie stron zrobiła to po raz kolejny, pokonując Siejkę i jak się później okazało, ustalając końcowy wynik spotkania.

Za tydzień w sobotę Sportis zagra w Koninie z Medykiem POLOmarket, a Lotos podejmie u siebie Olimpię Szczecin.

1:0 Edyta Sobczyk 17′
1:1 Priscilla Hagan 40′
1:2 Priscilla Hagan 53′

• Priscilla Hagan (Lotos) (64%, 128 Votes)
  • Aleksandra Rompa (Lotos) (36%, 71 Votes)