Lokomotywa jedzie dalej! Czarne efektownie rozpoczynają marsz po koronę

W inauguracyjnym spotkaniu piłkarskiej wiosny niespodzianki nie było – liderujące w tabeli Czarne Sosnowiec gładko rozprawiły się w Szczecinie z Olimpią, wygrywając 5:0. Ta wygrana i potknięcie się rywalek z Łodzi pozwoliło zespołowi Sebastiana Stemplewskiego powiększyć prowadzenie do sześciu punktów.

Już w 33. minucie pierwszą bramkę wiosny na boiskach Ekstraligi zdobyła Liliana Kostova. Sześć minut później podwyższyła Slukova, a jeszcze przed przerwą trafiła Jędrzejewicz. Po przerwie ekipa z Sosnowca nie odpuściła. Na 0:4 trafiła w 52. minucie Martyna Wiankowska. Olimpia miała także swoje szanse, lecz na posterunku była Anna Szymańska. Końcowy wynik ustaliła celnym strzałem Wiktoria Kuciewicz.

Za tydzień Czarne podejmą u siebie Rolniczki, a Olimpia zagra w Gdańsku z Lotosem.

0:1   Liliana Kostova 33′
0:2   Veronika Slukova 39′
0:3   Agnieszka Jędrzejewicz 41′
0:4   Martyna Wiankowska 52′
0:5  Wiktoria Kuciewicz 71′

• Liliana Kostova (Czarni) (59%, 92 Votes)
  • Veronika Slukova (Czarni) (33%, 52 Votes)