Koniec bajki. Koniec marzeń [WIDEO]

 To było gorzkie sprowadzenie na ziemię i brutalne zakończenie marzeń. Reprezentacja Polski przegrała pod Madrytem z Hiszpanią 0:3. Dwa gole zdobyła Esther González, a jednego dołożyła Mapi León. 

 Niestety Hiszpanki nie odpuściły i brutalnie punktowały nasze błędy. Polką brakowało wszystkiego, a jasnym momentem był właściwie tylko jeden celny strzał Joanny Wróblewskiej w pierwszej połowie. Hiszpanki raz po raz ostrzeliwały bramkę Polek i tylko czujność Kiedrzynek nie doprowadziła do blamażu. W ataku brakowało dokładności, kontry Polek kończyły się na trzydziestym metrze przed bramką Sandry Paños.

 Po meczu selekcjoner Miłosz Stępiński w wywiadzie dla TVP Sport gorzko podsumował ’Zabrakło nam argumentów stricte piłkarskich. (…) Musieliśmy się zadowalać tym, że dobrze bronimy. Cieszę się, że dziewczyny podjęły walkę.’

Co teraz ? Z całą pewnością nie powinniśmy zmieniać trenera. Stępiński wykonuje bardzo dobrą robotę. Trzeba jednak postawić tutaj jasne cele. Czymże miałby one być jak nie awansami na wielkie turnieje ? Z całą pewnością trzeba będzie usiąść i ocenić na spokojnie eliminacje i nie zwalać wszystkiego na covid, czy na selekcjonera. 

Najgorszym scenariuszem po meczu z Hiszpankami wydaje się dymisja selekcjonera i postawianie na jego miejsce 'znajomych Królika’ ze Związku. To przeniosłoby nas dekadę w tył. 

 


23 lutego 2021, 19:00 – Las Rozas de Madrid (La Ciudad del Fútbol de la RFEF)
Hiszpania vs Polska 3:0
Esther González 24′, 69′, Mapi León 87′

Hiszpania: Sandra Paños – Marta Corredera (46′ Ona Batlle),  Irene Paredes, Mapi León, Leila Ouahabi –  Marta Cardona (86′ Lucía García),Patricia Guijarro,  Alexia Putellas,  Jennifer Hermoso (77′ Eva Navarro), Mariona Caldentey (77′  Aitana Bonmatí) – Esther González.

Polska: Katarzyna Kiedrzynek – Aleksandra Rompa (73′  Zofia Buszewska), Sylwia Matysik,  Małgorzata Mesjasz, Paulina Dudek, Natalia Chudzik (62′ Martyna Wiankowska) –  Dominika Grabowska,  Joanna Wróblewska (80′ Emilia Zdunek), Adriana Achcińska (80′  Gabriela Grzywińska),  Ewelina Kamczyk (73′ Weronika Zawistowska) – Nikola Karczewska.

 

Dawid Gordecki

error: Content is protected !!
%d bloggers like this: