Koniec bajki. Koniec marzeń [WIDEO]

 To było gorzkie sprowadzenie na ziemię i brutalne zakończenie marzeń. Reprezentacja Polski przegrała pod Madrytem z Hiszpanią 0:3. Dwa gole zdobyła Esther González, a jednego dołożyła Mapi León. 

 Niestety Hiszpanki nie odpuściły i brutalnie punktowały nasze błędy. Polką brakowało wszystkiego, a jasnym momentem był właściwie tylko jeden celny strzał Joanny Wróblewskiej w pierwszej połowie. Hiszpanki raz po raz ostrzeliwały bramkę Polek i tylko czujność Kiedrzynek nie doprowadziła do blamażu. W ataku brakowało dokładności, kontry Polek kończyły się na trzydziestym metrze przed bramką Sandry Paños.

 Po meczu selekcjoner Miłosz Stępiński w wywiadzie dla TVP Sport gorzko podsumował ’Zabrakło nam argumentów stricte piłkarskich. (…) Musieliśmy się zadowalać tym, że dobrze bronimy. Cieszę się, że dziewczyny podjęły walkę.'

Co teraz ? Z całą pewnością nie powinniśmy zmieniać trenera. Stępiński wykonuje bardzo dobrą robotę. Trzeba jednak postawić tutaj jasne cele. Czymże miałby one być jak nie awansami na wielkie turnieje ? Z całą pewnością trzeba będzie usiąść i ocenić na spokojnie eliminacje i nie zwalać wszystkiego na covid, czy na selekcjonera. 

Najgorszym scenariuszem po meczu z Hiszpankami wydaje się dymisja selekcjonera i postawianie na jego miejsce 'znajomych Królika' ze Związku. To przeniosłoby nas dekadę w tył. 

 


23 lutego 2021, 19:00 – Las Rozas de Madrid (La Ciudad del Fútbol de la RFEF)
Hiszpania vs Polska 3:0
Esther González 24′, 69′, Mapi León 87′

Hiszpania: Sandra Paños – Marta Corredera (46′ Ona Batlle),  Irene Paredes, Mapi León, Leila Ouahabi –  Marta Cardona (86′ Lucía García),Patricia Guijarro,  Alexia Putellas,  Jennifer Hermoso (77′ Eva Navarro), Mariona Caldentey (77′  Aitana Bonmatí) – Esther González.

Polska: Katarzyna Kiedrzynek – Aleksandra Rompa (73′  Zofia Buszewska), Sylwia Matysik,  Małgorzata Mesjasz, Paulina Dudek, Natalia Chudzik (62′ Martyna Wiankowska) –  Dominika Grabowska,  Joanna Wróblewska (80′ Emilia Zdunek), Adriana Achcińska (80′  Gabriela Grzywińska),  Ewelina Kamczyk (73′ Weronika Zawistowska) – Nikola Karczewska.

 

11 Replies to “Koniec bajki. Koniec marzeń [WIDEO]”

  1. I teraz kto bedziemy kibicowac?! Niemcy, Francja, Holandia, Belgia, Wlochy, Finlandia, ROSJA, Anglia, Ukraina?! Nie ma Wegry, ani Slowacja

  2. Nie wiem czemu autor artykułu twierdzi ze pan Stepinski wykonuje dobra robotę bo ja jej nie widzę.
    4.5 roku pracy z kadra można ocenić jako 4.5 roku zmarnowane. Miał najlepszy materiał piłkarski kobiecy gdyż w seniorska piłkę weszły złote dziewczęta a także dwukrotnie szczęście w losowaniu a i tak tego nie wykorzystał.
    W meczach sparingowych z takimi potęgami jak Białoruś czy Łotwa zamiast szukać potencjalnych zmienniczek grał podstawowa jedynastka byle statystyki się zgadzały.
    Jeżeli ma honor poda się sam do dymisji.
    Panie Stepinski kończ wasc wstydu oszczędź

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.