Koronawirus wygrał z piłką. Mistrzostwa Świata zagrożone ?

 Niestety. Po raz kolejny pandemia koronawirusa zadała cios kobiecemu futbolowi. Panama wycofała się ze współorganizacji Mistrzostw Świata U20. Pierwotnie miała je współorganizować z Kostaryką, lecz już z powodu pandemii turniej został już przełożony z 2020 roku na przełom stycznia i

czytaj więcej Koronawirus wygrał z piłką. Mistrzostwa Świata zagrożone ?

#FIFAWWC : Australia i Nowa Zelandia bliżej organizacji Mundialu ?

 Z powodu pandemii COVID Brazylia wycofała swoją kandydaturę na gospodarza Mistrzostw Świata 2023. Niestety ten kraj Ameryki Łacińskiej poniósł największe straty z powodu tej zarazy.

FIFA oceniła pozostałe kandydatury pod względem rentowności komercyjnej. Najlepiej wypadła propozycja z Antypodów, czyli Australia

czytaj więcej #FIFAWWC : Australia i Nowa Zelandia bliżej organizacji Mundialu ?

Pod koniec czerwca poznamy organizatora Mistrzostw Świata 2023

Zaplanowane na początek czerwca w Addis Abebie posiedzenie Rady FIFA zostało odwołane z powodu pandemii COVID-19. Na tej radzie miało się rozstrzygnąć, kto zostanie organizatorem Mistrzostw Świata 2023. Ta rada została przełożon na 23 maja i będzie przeprowadzona online.

Zatwierdzono

czytaj więcej Pod koniec czerwca poznamy organizatora Mistrzostw Świata 2023

#WorldCupAtHome – Francja vs. Brazylia – 1/8 finału MŚ 2019

Dziś wieczorem kolejne szlagierowe spotkanie. 

Pojedynek Francj z Brazylią, w pierwszym po wyjściu z grupy meczu fazy play-off okazał się przednim widowiskiem stojącym na naprawdę wysokim poziomie. Canarinhas podyktowały w tym spotkaniu faworyzowanym Les Bleues niezwykle twarde warunki gry.

czytaj więcej #WorldCupAtHome – Francja vs. Brazylia – 1/8 finału MŚ 2019