Cyk! Lyon rozpoczyna okienko od dwóch transferowych hitów

  Olympique Lyonnais rozpoczyna z ‚wysokiego c’ okienko transferowe. Dziś najlepszy klub na świecie ogłosił podpisanie kontraktu z Lolą Gallardo (ex Atlético Madryt) i pomocniczką Sarą Björk Gunnarsdóttir (ex Vfl Wolfsburg). Obie umowy zostały podpisane do końca czerwca 2022 roku.

czytaj więcej Cyk! Lyon rozpoczyna okienko od dwóch transferowych hitów

Kolejna reprezentantka Francji w Lyonie

 Olympique Lyon ogłosił podpisanie kontraktu z reprezentantką Francji Sakiną Karchaoui. Lewa obrończyni związała się z Mistrzem Francji na sezon.

Po jej odejściu z Montpellier wiele mówiło się o jej przenosinach do Hiszpanii, czy o zainteresowaniu jej usługami londyńskiej Chelsea. Francuska

czytaj więcej Kolejna reprezentantka Francji w Lyonie

Oficjalnie : Dominika Grabowska odchodzi do Francji

 Oficjalnie ! Dominika Grabowska opuszcza Górnika Łęczna. Dziś oficjalnie przechodzi już do francuskiego FC Fleury 91. Jest to klub najwyższej klasy rozgrywkowej we Francji, czyli D1 Arkema. Jest to ligowy średniak, ale jednak z ambicjami. W zakończonym przedwcześnie sezonie klub

czytaj więcej Oficjalnie : Dominika Grabowska odchodzi do Francji

Miliony euro na kobiecą piłkę we Francji

 Francuska Federacja Piłkarska przeznaczy osiem milionów Euro na pomoc kobiecemu futbolowi.

Komitet Wykonawczy Francuskiej Federacji Piłki Nożnej utworzył wyjątkowy fundusz solidarności, aby wesprzeć wznowienie działalności klubów i złagodzić skutki ekonomiczne pandemii COVID-19 w piłce.

Z tego od 8 do 10

czytaj więcej Miliony euro na kobiecą piłkę we Francji

Lyon Mistrzem Francji, Polki z wicemistrzostwem

Po przerwaniu ligi francuskiej w marcu i jej oficjalnym zakończeniu w kwietniu poznaliśmy Mistrza Francji. Tamtejsza federacja przyznała tytuł Olympique’owi Lyon. Jest to czternasty tytuł krajowy europejskiego hegemona na krajowych boiskach.

Polki z PSG, czyli Katarzyna Kiedrzynek i Paulina Dudek

czytaj więcej Lyon Mistrzem Francji, Polki z wicemistrzostwem