Śląsk Wrocław wchodzi w sezon 2025/26 z mieszanką stabilizacji i świeżej energii. Drużyna prowadzona przez Przemysława Piekielnego w ostatnich latach przyzwyczaiła kibiców do nieprzewidywalnych wyników – potrafi pokonać czołowego rywala, a tydzień później stracić punkty z zespołem z dołu tabeli. Jeśli jednak w tym roku uda się ustabilizować formę, wrocławianki mogą powalczyć o wysokie lokaty w Orlen Ekstralidze.
Lato przyniosło kilka ważnych zmian kadrowych. Z klubem pożegnały się m.in. doświadczona bramkarka Anna Bocian i Kamila Czudecka (obie zakończyły kariery), a także Patrycja Kozarzewska (GKS Katowice) czy Magdalena Półrolniczak (wyjazd na studia). Wrocław opuściła też Joanna Węcławek oraz na wypożyczenie do Ślęzy trafiła Katarzyna Watral.
W ich miejsce pojawiły się nowe twarze – w tym duet z Grot SMS Łódź: Daria Sokołowska i Aleksandra Stasiak, a także Paulina Piksa (Czarni Sosnowiec), Zuzanna Kowalczyk (AS Stomil Olsztyn) czy bramkarka Zuzanna Błaszczyk (GKS Katowice). Z drużyny juniorek awansowała też młoda golkiperka Zofia Malczyk.
Letnie sparingi pokazały, że Śląsk ma ofensywny potencjał, ale i elementy wymagające poprawy. Wyniki wahały się od wysokiej porażki z RB Lipsk 0:7, przez efektowne zwycięstwo 5:0 z Medykiem Konin, aż po emocjonującą wygraną 5:4 nad czeskim 1. FC Slovacko. Widać, że drużyna potrafi zdobywać bramki, ale musi popracować nad koncentracją w defensywie.
Czy Śląsk jest w stanie włączyć się do walki o medale? Potencjał jest – o ile uda się utrzymać równą formę i unikać wpadek z niżej notowanymi rywalkami. Kibice mogą liczyć na widowiskową grę, sporo bramek i… tradycyjny dreszczyk emocji w każdym meczu.
Transfery w zespole na sezon 2025/2026
Odeszły:
- Anna Bocian – zakończenie kariery
- Kamila Czudecka – zakończenie kariery
- Joanna Węcławek – 1KS Ślęza Wrocław
- Magdalena Półrolniczak – wyjazd na studia zagraniczne
- Patrycja Kozarzewska – GKS Katowice
- Katarzyna Watral – 1KS Ślęza Wrocław (wypożyczenie)
Przybyły:
- Daria Sokołowska – z Grot SMS Łódź
- Aleksandra Stasiak – z Grot SMS Łódź
- Paulina Piksa – z Czarnych Antrans Sosnowiec
- Zuzanna Kowalczyk – z AS Stomil Olsztyn
- Zuzanna Błaszczyk – z GKS Katowice
- Zofia Malczyk – z zespołu juniorek
Kadra Śląska Wrocław na sezon 2025/26:
Bramkarki:
12 – Zofia Malczyk
31 – Marta Kaźmierczak
42 – Zuzanna Błaszczyk
95 – Hanna Wieczerzak
Obrończynie:
4 – Ewelina Piórkowska
5 – Aleksandra Stasiak
14 – Aleksandra Żurek
15 – Aleksandra Dudziak
16 – Katarzyna Watral
21 – Zuzanna Kowalczyk
22 – Natalia Sitarz
31 – Daria Sokołowska
35 – Dominika Szkwarek
55 – Daria Cwynar
70 – Julia Jędrzejewska
Pomocniczki:
6 – Karolina Gec
8 – Karolina Iwaśko
10 – Katarzyna Musiałowska
11 – Martyna Buś
17 – Paulina Piksa
19 – Olga Polewska
27 – Joanna Wróblewska
32 – Gabriela Lewicka
33 – Anna Kruk
77 – Paulina Guzik
Napastniczki:
7 – Patrycja Ziemba
9 – Marcelina Buś
44 – Katarzyna Białoszewska
88 – Kinga Wyrwas
Sztab szkoleniowy:
I trener – Przemysław Piekielny
Asystenci – Michał Czykieta, Radosław Drążczyk
Trener przygotowania motorycznego – Jakub Pingot
Trener bramkarek – Maciej Szaciłło
Kierownik drużyny – Paweł Prochowski
Fizjoterapeutka – Julia Niżyńska