Urugwaj wygrywa pierwszy raz! Peru wciąż bez punktów w Copa América [WIDEO]
Świat

Urugwaj wygrywa pierwszy raz! Peru wciąż bez punktów w Copa América [WIDEO]

W drugiej kolejce fazy grupowej Copa América reprezentacja Urugwaju odniosła swoje premierowe zwycięstwo w turnieju, pokonując Peru 1:0 na stadionie IDV w Quito. Kluczowe trafienie padło w 64. minucie, kiedy Belén Aquino wykorzystała błąd w defensywie rywalek.

Pierwsza połowa była wyrównana – Urugwaj i Peru stwarzały sytuacje, jednak brakowało skuteczności. Aquino już w 5. minucie zmusiła bramkarkę Peru do interwencji, a w odpowiedzi Herrera z bliskiej odległości zagroziła bramce Agustiny Sánchez. Obie ekipy prezentowały otwartą grę, ale żadna nie potrafiła znaleźć drogi do siatki.

Po przerwie inicjatywę przejęła drużyna z Urugwaju. Co prawda w 54. minucie bramka Pameli González została anulowana z powodu spalonego, ale dziesięć minut później Belén Aquino wykorzystała zamieszanie w polu karnym i zdobyła zwycięskiego gola. La Celeste miała jeszcze okazję na podwyższenie – Aquino nie wykorzystała rzutu karnego w 70. minucie, a w końcówce Pizarro trafiła w poprzeczkę.

Po dwóch rozegranych meczach Urugwaj ma na koncie cztery punkty i realne szanse na awans z grupy A. Peru natomiast wciąż pozostaje bez zdobyczy punktowej i będzie musiało poszukać punktów w nadchodzącym starciu z Argentyną, zaplanowanym na 21 lipca.

Merry Piotrowska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ta strona używa Akismet do redukcji spamu. Dowiedz się, w jaki sposób przetwarzane są dane Twoich komentarzy.

error: Content is protected !!