Cztery zawodniczki opuszczają Aston Villę po zakończeniu sezonu
FA WSL Świat

Cztery zawodniczki opuszczają Aston Villę po zakończeniu sezonu

Aston Villa poinformowała, że wraz z końcem sezonu z klubem pożegnają się cztery piłkarki: Rachel Corsie, Jordan Nobbs, Danielle Turner oraz Maz Pacheco. Ich kontrakty wygasają w czerwcu i nie zostaną przedłużone.

Rachel Corsie, 35-letnia reprezentantka Szkocji, dołączyła do Aston Villi w 2022 roku po transferze z Kansas City Current. W barwach angielskiego klubu wystąpiła 56 razy, lecz bieżący sezon był dla niej wyjątkowo trudny – ze względu na kontuzje zagrała tylko raz, pojawiając się na boisku z ławki w spotkaniu przeciwko Arsenalowi. Operacja kolana, a następnie problemy z łydką i biodrem, sprawiły, że jej powrót na boisko był wielokrotnie opóźniany. Mimo to Corsie wciąż ma nadzieję na powołanie do reprezentacji Szkocji na nadchodzące mecze Ligi Narodów Kobiet.

Jordan Nobbs, była zawodniczka Arsenalu, reprezentowała barwy Villi od 2023 roku, zdobywając 7 goli w 67 meczach. W tym sezonie ustanowiła nowy rekord występów w historii Women’s Super League.

Maz Pacheco, najdłużej grająca w klubie spośród całej czwórki, wystąpiła 90 razy w koszulce Aston Villi, natomiast Danielle Turner, która dołączyła z Evertonu w 2022 roku, rozegrała 71 spotkań.

Klub w oficjalnym komunikacie podziękował zawodniczkom za ich zaangażowanie i grę, życząc im powodzenia w dalszej karierze.

Maja Wójcik

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

error: Content is protected !!