Już w czerwcu Podkarpacie stanie się areną zmagań najlepszych młodzieżowych drużyn Europy. UEFA oficjalnie zatwierdziła szczegółowy harmonogram mistrzostw Europy kobiet do lat 19. Turniej rozpocznie się 15 czerwca, a wielki finał zaplanowano na 27 czerwca w Rzeszowie.
Polska reprezentacja, jako gospodarz, zainauguruje turniej meczem z Włochami w Stalowej Woli. Tego samego dnia w Rzeszowie zmierzą się Francja i Szwecja. W grupie B natomiast Portugalia podejmie Hiszpanię w Mielcu, a Anglia zmierzy się z Holandią w Tarnobrzegu.
Pełny terminarz fazy grupowej Euro WU-19:
15 czerwca:
- Polska – Włochy (18:00, Stalowa Wola)
- Francja – Szwecja (19:00, Rzeszów)
- Portugalia – Hiszpania (17:00, Mielec)
- Anglia – Holandia (17:00, Tarnobrzeg)
18 czerwca:
- Polska – Francja (18:00, Mielec)
- Szwecja – Włochy (19:00, Stalowa Wola)
- Holandia – Hiszpania (17:00, Rzeszów)
- Portugalia – Anglia (17:00, Tarnobrzeg)
21 czerwca:
- Szwecja – Polska (16:00, Tarnobrzeg)
- Włochy – Francja (16:00, Rzeszów)
- Holandia – Portugalia (19:00, Mielec)
- Hiszpania – Anglia (19:00, Stalowa Wola)
Najlepsze zespoły z każdej grupy awansują do półfinałów, które odbędą się 24 czerwca w Mielcu i Stalowej Woli. Tego dnia zaplanowano także ewentualny baraż o awans na mistrzostwa świata U-20. Wielki finał rozegrany zostanie 27 czerwca o godzinie 20:00 na stadionie w Rzeszowie.
Turniej zapowiada się niezwykle emocjonująco, a polskie kibice będą mieli wyjątkową okazję, by na własnym terenie dopingować przyszłe gwiazdy kobiecego futbolu.