Pokaz siły Austriaczek
eliminacje Mistrzostw Europy Kadra A Reprezentacje Świat

Reprezentacja Austrii pod wodzą Irene Fuhrmann wykonała imponujący pierwszy krok w walce o awans na Mistrzostwa Europy, wygrywając z reprezentacją Słowenii 3:0 w meczu wyjazdowym w mieście Koper. To zwycięstwo zapewniło solidną zaliczkę przed rewanżem, a Austriaczki pokazały swoją klasę, skutecznie wykorzystując sytuacje bramkowe w drugiej połowie.

Mimo wyrównanej pierwszej części meczu, w której obie drużyny miały swoje szanse, Austriaczki długo nie mogły przełamać defensywy Słowenek. Pierwsze połowa zakończyła się bezbramkowym remisem, choć na boisku nie brakowało zaciętej walki. Gospodynie grały odważnie i agresywnie, co zmusiło drużynę Fuhrmann do zachowania szczególnej ostrożności w obronie.

Druga połowa przyniosła jednak zmianę tempa gry, a Austriaczki zaczęły dominować na boisku. W 69. minucie Barbara Dunst otworzyła wynik precyzyjnym strzałem z lewej strony, który zaskoczył słoweńską bramkarkę. Zaledwie cztery minuty później, po faulu na Lilli Purtscheller, Sarah Puntigam pewnie wykorzystała rzut karny, podwyższając wynik na 2:0. To nie był jednak koniec emocji – w 75. minucie, po szybkiej kontrze, Eileen Campbell posłała idealne dośrodkowanie, które Purtscheller zamieniła na bramkę, pieczętując wygraną na 3:0.

Dzięki tak wysokiemu zwycięstwu, Austriaczki mają ogromną przewagę przed rewanżem i są coraz bliżej wymarzonego awansu do kolejnej rundy baraży, gdzie zagrają z wygranym z pary Polska vs Rumunia.