Liga norweska pewnie wygrana przez dominatorki rozgrywek
Świat

Vålerenga zapewniła sobie mistrzostwo Norwegii (Toppserien) w 2024 roku po pewnym zwycięstwie 3-0 nad zespołem Lyn 12 października 2024 roku na Intility Arena.

Bramki zdobyły Michaela Kovacs w 29. minucie, Ronja Arnesen w 41., oraz Karina Sævik w 53. minucie. Dzięki temu zwycięstwu, Vålerenga utrzymała swoją doskonałą formę w sezonie, kończąc rozgrywki z 66 punktami po 24 meczach, wygrywając 22 spotkania i przegrywając jedynie 2. Ich imponujący bilans bramkowy wyniósł +54, co zagwarantowało im tytuł mistrzowski.

Jest to ich trzecie mistrzostwo, triumfowały w latach 2020, 2023 i właśnie teraz w 2024. Aktualnie Valarenga gra w fazie grupowej Ligi Mistrzyń w grupie z Juventusem, Arsenalem i Bayernem po dwóch kolejkach jest ostatnia.