Historyczne zwycięstwo Polek na Mistrzostwach Świata!
#WU17 Mundial Reprezentacje Świat

Reprezentacja Polski do lat 17 nareszcie napisała nowy rozdział w historii piłki nożnej kobiet, odnosząc pierwsze w dziejach zwycięstwo na Mistrzostwach Świata. W rozgrywanym w tropikalnym upale na Dominikanie meczu, nasze młode zawodniczki pokonały Zambię 2:0. To triumf, który daje im prowadzenie w grupie D i otwiera drzwi do ćwierćfinału.

Pierwsza połowa zaczęła się obiecująco. Już w 7. minucie spotkania Kinga Wyrwas wpisała się na listę strzelczyń, zdobywając głową bramkę po perfekcyjnym dośrodkowaniu kapitan Zuzanny Witek z rzutu wolnego. Był to pierwszy gol Polski w historii młodzieżowych Mistrzostw Świata! Choć po tym trafieniu Polki wydawały się zestresowane, nie dały Zambijkom wielu okazji na zmianę wyniku. Nasza defensywa trzymała się mocno, a Zambia nie była w stanie poważnie zagrozić bramce strzeżonej przez Julię Woźniak.

Po przerwie trener Marcin Kasprowicz zareagował trzema zmianami i okazało się to strzałem w dziesiątkę. Zaledwie dziesięć sekund po wznowieniu gry Weronika Araśniewicz, która właśnie weszła na boisko, podwyższyła prowadzenie na 2:0. Polki dominowały w dalszej części meczu, kontrolując grę i nie pozwalając Zambijkom na zbyt wiele. Choć rywalki starały się szukać swoich szans, ich ataki były chaotyczne, a strzały niecelne.

To zwycięstwo sprawia, że Polki prowadzą w swojej grupie. Teraz przed nimi ostatni mecz fazy grupowej – z Brazylią. Remis wystarczy, aby zapewnić sobie awans do ćwierćfinału, co byłoby kolejnym wielkim krokiem w tej pięknej, sportowej historii.

Czy Polki zdołają utrzymać formę i przejść do fazy pucharowej? O tym przekonamy się już 23 października!

21 października 2024, 1:00 – Santo Domingo (Estadio Olímpico Félix Sánchez)
Zambia vs Polska 0:2
Kinga Wyrwas 7, Weronika Araśniewicz 46

Polska: 1. Julia Woźniak – 6. Iga Witkowska, 2. Oliwia Łapińska, 4. Magda Piekarska – 17. Aleksandra Kuśmierczyk (46, 7. Krystyna Flis), 5. Emilia Sobierajska, 8. Zuzanna Witek, 19. Kinga Wyrwas (87, 16. Małgorzata Rogus), 13. Zofia Pągowska (82, 10. Maja Zielińska) – 9. Aisha Nsangou (46, 11. Julia Ostrowska), 14. Oliwia Związek (46, 15. Weronika Araśniewicz).