Polska rozgromiła Kazachstan w eliminacjach Mundialu! Awans do najlepszej ósemki Europy
Futsal kobiet Polki na Świecie Reprezentacja Polski w futsalu kobiet Reprezentacje Świat

Reprezentacja Polski kobiet w futsalu pokazała swoją dominację w drugim meczu Main Round eliminacji mistrzostw świata, pokonując Kazachstan aż 7:0. Biało-Czerwone od początku meczu narzuciły wysokie tempo, które kompletnie zaskoczyło rywalki.

Już w pierwszej połowie Polki rozstrzygnęły losy spotkania, strzelając sześć bramek. Dominacja była tak przytłaczająca, że Kazachstan oddał swój pierwszy strzał dopiero w 16. minucie, gdy wynik wynosił już 4:0. W całym meczu zespół Polski oddał aż 26 strzałów na bramkę przeciwniczek, które nie miały szans na nawiązanie walki.

Polska drużyna nie tylko pokazała swoją siłę ofensywną, ale także solidną grę defensywną, nie pozwalając rywalkom na zdobycie bramki. Mimo wysokiego wyniku, nie udało się pobić rekordu największego zwycięstwa w historii kobiecej reprezentacji Polski, którym pozostaje triumf 8:0 nad Chorwacją w 2023 roku.

Dzięki temu zwycięstwu Polki zapewniły sobie awans do kolejnej fazy eliminacji – Elite Round, gdzie czekają już takie potęgi jak Hiszpania i Portugalia. Ostateczni rywale zostaną wyłonieni po zakończeniu trwających eliminacji, jednak Polki udowodniły, że są gotowe na wyzwania.

Kluczowe momenty spotkania:

• Julia Szostak otworzyła wynik już w 4. minucie, rozpoczynając kanonadę Biało-Czerwonych.
  • Agata Sobkowicz i Paula Fronczak dorzuciły po dwa gole, dając Polsce komfortowe prowadzenie.
  • Kolejne bramki dołożyła Agata Bała, która pewnie wykorzystała rzut karny i zamknęła wynik w 31. minucie.

Po zwycięstwie nad Kazachstanem oraz wygranej z Holandią (4:2), Polki zdominowały turniej w Astanie, zapewniając sobie miejsce w Elite Round. To kolejny krok w drodze do upragnionego awansu na mistrzostwa świata.