Piękny gol Achcinskiej! Kolonia remisuje z Jena [WIDEO]
Frauen Bundesliga Ligi Polki na Świecie Świat

Zespół 1 FC Köln rozegrał pełne emocji spotkanie z Carl Zeiss Jena, które zakończyło się remisem 2:2. Mimo że drużyna z FC prowadziła 2:0 po pierwszej połowie, gospodynie zdołały odrobić straty i wyrwać punkt. W meczu wyróżniły się pięknym golem Ada Achcinska, a Sylwia Matysik oraz Martyna Wiankowska zaprezentowały solidną formę na boisku.

Mecz rozpoczął się od zdecydowanej dominacji FC, które już od pierwszych minut wykazywało większą inicjatywę. Ofensywne akcje Laury Donhauser i Laury Feiersinger stwarzały realne zagrożenie pod bramką Jeny, jednak bramkarka Mariella El Sherif długo utrzymywała gospodynie w grze. W 28. minucie Adriana Achcińska przełamała obronę rywalek, pięknym precyzyjnym strzałem otwierając wynik spotkania.

Pod koniec pierwszej połowy FC podwyższyło prowadzenie dzięki Janinie Hechler, która wykorzystała zamieszanie po stałym fragmencie gry i skierowała piłkę do siatki, ustalając wynik na 2:0.

Po przerwie Carl Zeiss Jena szybko odpowiedziała golem Fiony Gaißer w 49. minucie, co wyraźnie podniosło morale gospodarzy. W 65. minucie Luca Birkholz doprowadziła do wyrównania, czym zapewniła Jenie cenny punkt.

Sylwia Matysik rozegrała solidne 75 minut na boisku, a Martyna Wiankowska, która pojawiła się jako zmienniczka, próbowała wesprzeć zespół w końcowych minutach spotkania. Mimo walki do ostatniej sekundy, FC nie zdołało przechylić szali na swoją korzyść, kończąc mecz z wynikiem 2:2.