[U17]: Remis z Japonią!
#WU17 Mundial Reprezentacje Świat

Reprezentacja Polski U17 w swoim pierwszym meczu Mistrzostw Świata zremisowała bezbramkowo z faworyzowaną Japonią. Choć wynik 0:0 może sugerować spokojny przebieg spotkania, na boisku działo się sporo, a Polki pokazały, że potrafią rywalizować na najwyższym poziomie.

Od pierwszego gwizdka drużyna Marcina Kasprowicza zaskoczyła rywalki swoją ofensywną grą. Japonki miały problem z opanowaniem inicjatywy. W 36. minucie Polki mogły cieszyć się z bramki, jednak po analizie VAR sędzia zdecydowała, że piłka nie przekroczyła całkowicie linii bramkowej, co pozbawiło biało-czerwone prowadzenia.

Chwilę przed przerwą Polska miała kolejną świetną okazję – Julia Ostrowska wyłożyła piłkę Oliwii Związek, lecz ta niestety przestrzeliła z dogodnej pozycji.

Druga połowa to bardziej aktywna gra Japonek, które coraz częściej zagrażały bramce Polski. Julia Woźniak kilkukrotnie musiała interweniować, broniąc m.in. groźne strzały Noa Fukushimy i Miharu Shinjo. Polki mimo kilku sytuacji nie były w stanie pokonać bramkarki rywalek. W doliczonym czasie gry Japonki domagały się rzutu karnego po rzekomym zagraniu ręką jednej z Polek, ale sędzia po konsultacji z VAR nie przyznała “jedenastki”.

Ostatecznie mecz zakończył się bezbramkowym remisem, co dla Polski można uznać za cenny wynik na początek turnieju.

Po pierwszym dniu rywalizacji Polki i Japonki zajmują ex aequo pierwsze miejsce w grupie D. W kolejnych meczach Polki zmierzą się z Brazylijkami (20 października) oraz Zambijkami (23 października).

17 października 2024, 22:00 – Santo Domingo (Estadio Olímpico Félix Sánchez)
Japonia 0-0 Polska 0:0

Japonia: Mao Fukuda – Yuna Aoki, Mitsuki Ota, Tamami Aso, Haruko Suzuki – Hinako Kinoshita (72, Manaka Sakaki), Hina Hirakawa (46, Momo Sato), Momoka Honda, Noa Fukushima (90, Ririka Nezu) – Asako Furuta,  Anon Tsuda (72,  Miharu Shinjo).

Polska: Julia Woźniak – Iga Witkowska, Oliwia Łapińska, Magda Piekarska – Maja Zielińska (46, Julia Przybył), Lena Marczak (84, Aisha Nsangou), Zuzanna Witek,  Małgorzata Rogus (84, Emilia Sobierajska), Krystyna Flis – Julia Ostrowska (63, Kinga Wyrwas), Oliwia Związek (63, Weronika Araśniewicz).