Emocje na MŚ U-17: Polska z cennym remisem, Korea Północna i Anglia triumfują
#WU17 Mundial Reprezentacje Świat

Drugi dzień Mistrzostw Świata U-17 na Dominikanie przyniósł kilka niespodzianek, a w tym bezbramkowy remis Polski z Japonią w Grupie D wzbudził najwięcej emocji. Polki, debiutujące w turnieju, zmierzyły się z utytułowanymi rywalkami, dwukrotnymi wicemistrzyniami świata, i wyszły z tego starcia z cennym punktem.

Od początku spotkania Polki pokazały, że nie boją się rywalek. Japonki, przyzwyczajone do dominacji na boisku, były zaskoczone ofensywnymi akcjami drużyny Marcina Kasprowicza. W 36. minucie sędzia była zmuszona skorzystać z systemu VAR, aby sprawdzić, czy Polki nie strzeliły bramki, jednak gol nie został uznany. Druga połowa przyniosła więcej ofensywnych prób z obu stron, ale to Julia Woźniak, bramkarka Polski, była prawdziwą bohaterką tego spotkania, broniąc kilka groźnych strzałów, w tym fenomenalną interwencję po uderzeniu Miharu Shinjo w doliczonym czasie gry.

Dominacja Korei Północnej, Brazylia i Anglia bez straty gola

W innych spotkaniach czwartkowych Mistrzostw nie zabrakło emocji. Reprezentacja Korei Północnej rozbiła Meksyk 4:1 w meczu Grupy C, a bohaterem tego starcia był Choe Rim-jong, który zaliczył hat-tricka i dołożył asystę. Choć Meksyk zdołał strzelić honorową bramkę tuż przed przerwą, to Koreańczycy nie pozostawili złudzeń, kto dominował na boisku.

W tej samej grupie Anglia pokonała Kenię 2:0, a oba gole padły po dynamicznych akcjach ofensywnych. Pierwszą bramkę, z rzutu karnego, zdobyła Lola Brown, a wynik w końcówce spotkania ustaliła Lauryn Thompson. Anglia, podobnie jak Brazylia w Grupie D, zachowała czyste konto i zainkasowała cenne trzy punkty.

Skromne zwycięstwo Brazylii nad Zambią

Reprezentacja Brazylii w swoim meczu pokonała Zambię 1:0, choć wynik nie oddaje pełni emocji, jakie towarzyszyły temu starciu. Juju, brazylijska napastniczka, zdobyła jedyną bramkę w 19. minucie, wykorzystując precyzyjne dośrodkowanie Kaleny Bellini. Zambijka Mwila Mufunte była gwiazdą swojej drużyny, broniąc kilka groźnych strzałów Brazylijek, ale nie zdołała uchronić swojego zespołu przed porażką. Brazylia, mimo skromnego wyniku, objęła prowadzenie w grupie D.

Co dalej?

Polska w kolejnych meczach grupy D zmierzy się z Brazylią (20 października) oraz Zambią (23 października). W grupie C Korea Północna i Anglia po swoich pierwszych wygranych będą walczyć o dominację, podczas gdy Meksyk i Kenia będą szukać szansy na pierwsze punkty.

Czy Polki podtrzymają swoją formę i sprawią niespodziankę w kolejnych meczach? Na Dominikanie emocji na pewno nie zabraknie!