Hiszpania górą w starciu gigantów! Ruszyły Mistrzostwa Świata U-17
Reprezentacje Świat

Mistrzostwa Świata FIFA Kobiet U-17 w Republice Dominikany rozpoczęły się od emocjonujących spotkań, a już w pierwszym dniu nie zabrakło niespodzianek. W jednym z najciekawszych meczów Hiszpania pokonała Stany Zjednoczone 3:1, pokazując swoją siłę na starcie turnieju.

Hiszpanki szybko objęły prowadzenie po pechowym samobóju Jocelyn Travers w trzeciej minucie. Choć Amerykanki zdołały wyrównać dzięki bramce Melanie Barcenas, to końcówka meczu należała do Hiszpanii. W ostatnich 17 minutach Noa Requena oraz Alba Izquierdo dobiły rywalki, zapewniając swojej drużynie cenne trzy punkty.

Dominikana bez szans, Nigeria deklasuje rywalki

Gospodarze turnieju, reprezentacja Dominikany, rozpoczęli swoją przygodę od porażki z Kolumbią 0:2. Jaslym Tenorio okazał się bohaterem tego meczu, zdobywając dwa gole jeszcze w pierwszej połowie, co odebrało gospodarzom szanse na dobry wynik.

Z kolei w grupie A Nigeria nie pozostawiła złudzeń Nowej Zelandii, gromiąc ją 4:1. Shakirat Moshood otworzyła wynik już w drugiej minucie, a kolejne trafienia dołożyły Khadijat Adegoke, Faridat Abdulwahab i Taifo Afolabi. Honorowego gola dla Nowej Zelandii zdobyła Hannah Saxon.

Remis w starciu Korei z Kolumbią

Korea Południowa i Kolumbia rozegrały zacięty mecz, który zakończył się remisem 1:1. Choć Kolumbijki objęły prowadzenie po golu Elli Martinez, Koreańczycy szybko odpowiedzieli, zdobywając bramkę z rzutu karnego wykonanego przez Caseya Phaira.

Przed nami kolejne emocje

Czwartek przyniesie kolejne mecze, w których zagrają m.in. Polska z Japonią oraz Korea Północna z Meksykiem. Czy biało-czerwone zaczną turniej od wygranej? Kibice już z niecierpliwością czekają na te starcia, licząc na niespodzianki i emocje.