FC Barcelona zdemolowała Hammarby! Pierwszy gol Pajor w Lidze Mistrzyń w barwach Dumy Katalonii [WIDEO]
Polki na Świecie Świat UEFA Women's Champions League UEFA Womens Champions League

FC Barcelona odzyskała formę i pewność siebie w wielkim stylu, rozbijając szwedzkie Hammarby IF aż 9:0 w meczu fazy grupowej Ligi Mistrzyń UEFA. Po niespodziewanej porażce z Manchesterem City, tym razem „Blaugrana” była nie do zatrzymania na własnym stadionie. Pierwszego gola w barwach Barcy w LM zdobyła nasza Ewa Pajor.

Od pierwszych minut spotkania Katalonki dominowały na boisku, a już w 10. minucie Caroline Graham Hansen otworzyła wynik, wykorzystując chaos w polu karnym rywalek. Barcelona nie zwalniała tempa – w 24. minucie Claudia Pina podwyższyła prowadzenie, a tuż przed przerwą Alexia Putellas strzeliła na 3:0, kończąc precyzyjne dośrodkowanie Patricii Guijarro.

Po przerwie Barcelona kontynuowała swój festiwal bramek. W 53. minucie Mapi Leon dołożyła czwartego gola, a Pina ponownie wpisała się na listę strzelców, podwyższając na 5:0. Kolejnym ważnym momentem był gol Ewy Pajor w 72. minucie, który był jej pierwszym trafieniem w tegorocznej edycji Ligi Mistrzyń.

Mecz zakończył się jeszcze trzema golami – Caroline Graham Hansen zdobyła swojego drugiego gola, a Esmee Brugts oraz Fridolina Rolfö, która skutecznie wykorzystała rzut karny, przypieczętowały ogromne zwycięstwo Barcelony.

Barcelona po tej wygranej z pewnością wraca na właściwe tory, pokazując swoją ofensywną siłę. Hammarby, mimo prób kontrataków, nie było w stanie nawiązać rywalizacji z tak dobrze dysponowanym przeciwnikiem.