Arsenal wraca na zwycięską ścieżkę w Lidze Mistrzyń! Pewne 4:1 z Valerengą [WIDEO]
Świat UEFA Women's Champions League UEFA Womens Champions League

Arsenal odniósł pierwsze zwycięstwo w fazie grupowej Ligi Mistrzyń UEFA, pewnie pokonując mistrza Norwegii, Valerengę, 4:1 na Emirates Stadium. Podopieczne tymczasowej trenerki Renee Slegers zdominowały rywalki, zdobywając cenne trzy punkty w walce o awans do kolejnej rundy.

Już od samego początku mecz układał się po myśli „Kanonierów”. Emily Fox otworzyła wynik spotkania zaledwie po 70 sekundach, wykorzystując zamieszanie w polu karnym Valerengi. Arsenal nie zamierzał na tym poprzestać – kolejne ataki sprawiały sporo problemów defensywie rywalek. Jednak to Norweżki miały szansę wyrównać, ale ich strzały były skutecznie bronione przez golkiperkę Arsenalu.

W 27. minucie Arsenal podwoił swoje prowadzenie za sprawą Caitlin Foord, która wykorzystała dośrodkowanie Mariony Caldentey i umieściła piłkę w siatce. Valerenga jednak nie zamierzała odpuszczać – jeszcze przed przerwą zdołała odpowiedzieć golem Olaug Tvedten, który wynikał z błędu defensywy Arsenalu.

Po przerwie Arsenal zdominował grę i kontrolował przebieg meczu. W 85. minucie Mariona Caldentey podwyższyła wynik na 3:1, finalizując efektowną akcję zespołu. W doliczonym czasie gry Alessia Russo ustaliła wynik na 4:1, wykorzystując podanie od Caldentey i umieszczając piłkę między nogami bramkarki Valerengi.

Dzięki temu zwycięstwu Arsenal awansował na drugie miejsce w Grupie C, tuż za Bayernem Monachium. Kolejny mecz Ligi Mistrzyń czeka „Kanonierki” już 12 listopada, kiedy zmierzą się na wyjeździe z Juventusem.