Legia wygrywa na Łazienkowskiej – zacięta walka w deszczu!
I liga Polska

Legia Ladies po raz kolejny pokazały swoją siłę, wygrywając 2:1 z HydroTruck Sportową Czwórką Radom w derbach Mazowsza. Mecz, rozegrany na głównym stadionie przy Łazienkowskiej, miał wszystko, co przyciąga uwagę – emocje, bramki i kapryśną pogodę.

Spotkanie rozpoczęło się dynamicznie, a legionistki już od pierwszych minut narzucały swoje tempo. Natalia Nestorowicz szybko wpisała się na listę strzelców, otwierając wynik po doskonałym podaniu od Mileny Prochowskiej. Zaledwie dwie minuty później, Marta Kazanecka mogła podwyższyć prowadzenie, ale piłka zatrzymała się na słupku. Drugi gol dla Legii padł w 35. minucie – tym razem Amelia Przybylska nie dała szans bramkarce gości, ustalając wynik pierwszej połowy na 2:0.

W drugiej części gry HydroTruck Radom przejął inicjatywę. Piłkarki z Radomia zepchnęły Legię do defensywy, ale mimo kilku groźnych sytuacji Wiktoria Nowak zachowała czyste konto aż do ostatnich minut. Dopiero w 90. minucie, po zamieszaniu w polu karnym, Alona Komanda zdobyła kontaktową bramkę, jednak na więcej zabrakło czasu.

Legionistki, mimo osłabionej gry w drugiej połowie, wytrzymały napór i dowiozły zwycięstwo do końca. Na trybunach wschodniej części stadionu zasiadło około 300 kibiców, którzy dopingowali swoje zawodniczki, świętując ważne zwycięstwo.