Sevilla pokonuje Valencię w emocjonującym meczu! Padilla Bidas z dubletem [wideo]
Liga F Ligi Polki na Świecie Świat

Sevilla FC odniosła swoje pierwsze wyjazdowe zwycięstwo w tym sezonie, pokonując Valencię CF 3:1. Reprezentantka Polski, Natalia Padilla Bidas, zdobyła dwa gole i była bohaterką spotkania. Po dwóch meczach bez punktów i rozczarowaniu po spotkaniu na Teneryfie, zespół Davida Losady wrócił na właściwe tory. Mimo trudności, jakie napotkał zespół, wygrana nie przyszła łatwo, gdyż Valencia walczyła do samego końca o wyrównanie.

Już na początku meczu Valencia miała szansę objąć prowadzenie, ale nie zdołała wykorzystać dobrej okazji w 6. minucie. Chwilę później Sevilla objęła prowadzenie w nietypowy sposób – po dośrodkowaniu z rzutu rożnego bramkarka Valencii, Antonia Canales, niefortunnie skierowała piłkę do własnej bramki, co dało przewagę drużynie z Andaluzji. Ten gol pozwolił Sevilli na większą kontrolę nad grą, choć Valencia pod koniec pierwszej połowy była bliska wyrównania.

Po przerwie Sevilla szybko podwyższyła wynik. Już w 51. minucie po doskonałym dośrodkowaniu Lucíi Corrales, Padilla Bidas trafiła do siatki, dając swojej drużynie większy komfort. Valencia nie poddała się i w 75. minucie udało jej się zdobyć kontaktową bramkę. Po strzale Browne’a, który nie dał szans bramkarce Sewilli, wynik na tablicy wskazywał 1:2.

Mimo nacisku ze strony Valencii, Sevilla przypieczętowała swoje zwycięstwo w końcówce spotkania. W 83. minucie, po faulu na Padilli Bidas, sama poszkodowana wykorzystała rzut karny, zdobywając swojego drugiego gola w meczu i ustalając wynik na 3:1.

Dzięki temu zwycięstwu Sevilla awansowała na szóste miejsce w tabeli z sześcioma punktami.