Przełamanie Pogoni Tczew

W sobotnie popołudnie Pogoń DEKPOL Tczew odniosła kolejne zwycięstwo w Orlen Ekstralidze, pokonując na własnym stadionie Rekord Bielsko-Biała 3:1. Kluczowe dla przebiegu spotkania okazały się stałe fragmenty gry.

Mimo że Rekord Bielsko-Biała rozpoczął spotkanie aktywnie i stworzył kilka groźnych sytuacji, to ich nieskuteczność w ataku oraz doskonała dyspozycja bramkarki Pogoni, Beaty Rydlewskiej, uniemożliwiły im objęcie prowadzenia. Po 19 minutach gry Pogoń Tczew otworzyła wynik, gdy Karolina Kamińska skutecznie zakończyła rzut rożny celnym strzałem głową.

Dalsza część pierwszej połowy przyniosła kolejny cios dla “rekordzistek”. W 30. minucie japońska pomocniczka Nanoka Iriguchi podwyższyła na 2:0, precyzyjnie uderzając bezpośrednio z rzutu wolnego. Zespół z Bielska-Białej, mający problemy z defensywą, nie potrafił odpowiedzieć na tę stratę przed przerwą.

W drugiej połowie Rekord Bielsko-Biała ruszył do ofensywy, starając się odwrócić losy meczu. Mimo ich prób, Pogoń Tczew skutecznie kontratakowała, co przyniosło trzecią bramkę w 57. minucie. Clara Ana Muniz wykończyła szybki atak, ustalając wynik na 3:0.

Honorowa bramka dla bielszczanek padła w 85. minucie. Po dośrodkowaniu Magdaleny Piekarskiej, pod presją napastniczek Rekordu, obrończyni Pogoni Martyna Tryka niefortunnie skierowała piłkę do własnej bramki.