GieKSa nie do zatrzymania! Siódme zwycięstwo z rzędu

GKS Katowice kontynuuje swoją zwycięską serię w Orlen Ekstralidze, wygrywając 2:0 na wyjeździe z AP ORLEN Gdańsk. Drużyna trenera Tomasza Borkowskiego nie zdołała zatrzymać katowiczanek, które od początku sezonu nie przegrały ani jednego meczu. Kluczowe momenty tego spotkania rozegrały się już w pierwszej połowie, a katowiczanki nie pozostawiły rywalkom złudzeń.

Mecz rozpoczął się dynamicznie, a GKS szybko zdobył prowadzenie. W 10. minucie Klaudia Maciążka dobiła uderzenie jednej ze swoich koleżanek i wpisała się na listę strzelczyń, dając Katowicom wczesne prowadzenie. Gdańszczanki miały trudności z odpowiedzią, a GieKSa była bliska podwyższenia wyniku. Najpierw Gabriela Grzybowska trafiła w poprzeczkę, a chwilę później Anita Turkiewicz oddała niecelny strzał po doskonałym podaniu od Kingi Kozak.

Tuż przed przerwą, w 45. minucie, Marlena Hajduk pewnie wykorzystała rzut karny, powiększając przewagę swojej drużyny na 2:0. Doświadczona zawodniczka GKS-u nie dała żadnych szans gdańskiej bramkarce Marcie Michlewicz, która mimo wielu interwencji, nie była w stanie powstrzymać świetnie dysponowanych katowiczanek.

W drugiej połowie gospodynie próbowały zmienić przebieg meczu, tworząc kilka groźnych sytuacji. W 66. minucie blisko zdobycia gola kontaktowego była Klaudia Fabova, ale Kinga Seweryn, bramkarka GKS-u, świetnie wyczuła jej intencje i zatrzymała strzał.

Katowiczanki miały jeszcze kilka okazji do podwyższenia prowadzenia. W 75. minucie Julia Włodarczyk świetnie zagrała na piąty metr, jednak obrona AP ORLEN w ostatniej chwili zdołała wybić piłkę spod nóg Nicolii Brzęczek. Brzęczek miała jeszcze dwie szanse w końcówce meczu, ale nie zdołała skierować piłki do siatki.

Mimo prób ze strony gdańszczanek, wynik 2:0 utrzymał się do końca. GKS Katowice po raz kolejny pokazał swoją klasę i pozostaje niepokonany, odnosząc siódme z rzędu zwycięstwo. AP ORLEN Gdańsk z kolei musi przeanalizować swoje błędy i szukać szans na przełamanie w kolejnych spotkaniach.

Składy:

AP ORLEN Gdańsk: Michlewicz – Christon, Szewczuk, Derus (81. Halldórsdóttir), Fabova, Kołodziejek, Siwińska, Furmaniak, Tarnawska, Łapińska, Ignatowicz.

GKS Katowice: Seweryn – Słowińska (89. Nowak), Nieciąg, Hajduk, Turkiewicz, Kaczor (90. Kulig), Grzybowska, Bednarz (61. Włodarczyk), Kozak (61. Bińkowska), Brzęczek (90. Langosz), Maciążka.