Lech Poznań nie do zatrzymania! Efektowne zwycięstwo w małych derbach Wielkopolski
I liga Polska

Od pierwszego gwizdka Lechitki przejęły kontrolę nad meczem, pokazując swoją wyższość w organizacji gry i skuteczności. Już w 7. minucie Julia Przybył otworzyła wynik spotkania, popisując się niesamowitym strzałem bezpośrednio z rzutu rożnego. Gospodynie nie zwalniały tempa, a zaledwie kilka minut później było już 2:0. Alicja Piechocka, po precyzyjnym podaniu od Martyny Nowaczyk, uderzyła z dystansu, a piłka zatrzepotała w siatce gości.

– fot. Radosław Jurga

To jednak nie był koniec popisów ofensywnych lechitek. Martyna Nowaczyk, która chwilę wcześniej asystowała przy drugim golu, tym razem sama wpisała się na listę strzelczyń. Po szybkim rajdzie, wykorzystując długie podanie od Zofii Wojciechowskiej, pokonała bramkarkę gości sprytnym lobem, ustalając wynik meczu już w pierwszej połowie na 3:0.

Mimo prób Juny Trans Stare Oborzyska, wynik nie uległ zmianie w drugiej części spotkania. Piłkarki Lecha Poznań UAM utrzymały solidną defensywę, a ich rywalki nie zdołały wykorzystać kilku sytuacji, które mogły odmienić losy meczu. Ostatecznie Kolejorz dopisał do swojego konta kolejne trzy punkty i pewnie zmierza w stronę walki o awans.

Lech Poznań UAM – Juna Trans Stare Oborzyska 3:0 (3:0)
Gole: 1:0 Julia Przybył (7), 2:0 Alicja Piechocka (15), 3:0 Martyna Nowaczyk (30).