Debiut marzeń! Natalia Padilla-Bidas z golem w zwycięskim meczu Sevilli nad Realem Sociedad [ZOBACZ TO!]
Liga F Ligi Polki na Świecie Świat

Reprezentantka Polski, Natalia Padilla-Bidas, rozpoczęła swoją przygodę w hiszpańskiej Sevilla FC w wielkim stylu. W debiutanckim meczu w rozgrywkach Liga F, Polka zdobyła bramkę, przyczyniając się do zwycięstwa swojego zespołu 3:2 nad Realem Sociedad.

Padilla-Bidas, która wyszła w podstawowym składzie Sevilli, otworzyła wynik spotkania w 27. minucie, popisując się fantastycznym wykończeniem po podaniu Gemmy Gili. Po dynamicznym rajdzie lewą stroną pokonała bramkarkę Realu Sociedad, Elene Lete, dając swojemu zespołowi zasłużone prowadzenie.

Sevilla od początku meczu dominowała, skutecznie kontrolując środek pola i stwarzając sobie okazje do strzelenia gola. Już w pierwszych minutach Pamela González miała szansę na otwarcie wyniku, ale to Padilla-Bidas wpisała się na listę strzelców jako pierwsza, zapewniając Sevilli przewagę na przerwę.

W drugiej połowie Real Sociedad szybko doprowadził do wyrównania za sprawą Nerei Eizagirre, jednak podopieczne Davida Losady nie zamierzały oddać inicjatywy. Fatou Kanteh, MVP spotkania, była kluczową postacią w ofensywie Sevilli – najpierw powiększyła prowadzenie w 68. minucie, a kilka chwil później, w 73. minucie, strzeliła swojego drugiego gola, zapewniając drużynie solidną przewagę.

Choć baskijska drużyna zdołała jeszcze zmniejszyć straty w końcówce meczu, zdobywając bramkę za sprawą Lavogez w 90. minucie, Sevilla zdołała utrzymać prowadzenie, a mecz zakończył się wynikiem 3:2.

Dzięki temu zwycięstwu Sevilla FC Femenino rozpoczęła sezon z kompletem punktów, a Natalia Padilla-Bidas już w pierwszym meczu pokazała, że będzie kluczową postacią w zespole. Czy debiut Polki zapowiada kolejne sukcesy na hiszpańskich boiskach? Na pewno kibice mogą liczyć na więcej emocji w nadchodzących meczach!