Staszkówka lepsza od Legii!
I liga Polska

W niedzielne popołudnie, Legia Ladies zmierzyły się z UKS 3 Weronica Staszkówka Jelna w meczu wyjazdowym, który zakończył się niespodziewaną porażką warszawskiej drużyny. Gospodynie z Siennej triumfowały 4:2, dominując spotkanie od pierwszych minut.

Pierwsza połowa była szczególnie trudna dla Legia Ladies, które już w pierwszych 20 minutach straciły dwie bramki. Na listę strzelczyń najpierw wpisała się Wiktoria Dudka, otwierając wynik już w 2. minucie, a następnie Paulina Tomasiak, która popisała się hattrickiem, zdobywając bramki w 6., 36., i 42. minucie. Choć Natalia Nestorowicz zdołała odpowiedzieć w 24. minucie, zdobywając kontaktowego gola, to gospodynie jeszcze przed przerwą ponownie zwiększyły swoją przewagę, wykorzystując rzut karny.

W drugiej połowie drużyna ze Staszkówki Jelna kontynuowała swoją skuteczną grę, podwyższając wynik na 4:1, co praktycznie przesądziło losy spotkania. Legia Ladies zdołały odpowiedzieć jedynie jednym golem autorstwa Marty Kozaneckiej w 80. minucie, co jednak nie wystarczyło do odrobienia strat.

Ta porażka kosztowała Legia Ladies spadek na 6. miejsce w tabeli z dorobkiem 6 punktów. W tym czasie liderem pozostał Uniwersytet Jagielloński, który z kompletem czterech zwycięstw utrzymuje pierwszą pozycję, a na kolejnych miejscach znajdują się Polonia Środa Wielkopolska i HydroTruck Radom, z trzema punktami straty do lidera.