Jagiellonki zlały beniaminka
I liga Polska

W miniony weekend piłkarki KS Uniwersytet Jagielloński kontynuowały swoją imponującą serię zwycięstw w Orlen I Lidze Kobiet, pokonując drużynę Juna-Trans Stare Oborzyska aż 7:0. Spotkanie to odbyło się na nowym obiekcie Jagiellonek, zlokalizowanym przy ul. Gronostajowej w Krakowie, gdzie gospodynie od samego początku narzuciły swój styl gry.

Już od pierwszych minut widać było wyraźną przewagę krakowskiego zespołu. Choć na pierwszą bramkę trzeba było czekać do 26. minuty, to przewaga Jagiellonek ani przez moment nie podlegała dyskusji. Wynik otworzyła Romuzga, która wykorzystała błąd bramkarki rywalek, skierowując piłkę do siatki po dośrodkowaniu Pleban.

Przed przerwą Jagiellonki jeszcze dwukrotnie trafiły do bramki przeciwniczek. Oba gole zdobyła Kaczmarek, najpierw po kapitalnym podaniu od Romuzgi, a następnie po dośrodkowaniu Mordel. Tym samym do przerwy gospodynie prowadziły już 3:0.

Druga połowa przyniosła kolejne trafienia dla zespołu z Krakowa. Wynik na 4:0 podwyższyła Dyśkowska, która pokonała bramkarkę rywalek strzałem zza pola karnego. Następnie Kaczmarek skompletowała hat-tricka, wykorzystując świetne podanie od Zapały. Ostateczny wynik meczu na 7:0 ustaliła w ostatniej minucie Kaczmarek, wpychając piłkę do siatki po zamieszaniu w polu karnym.

Dzięki temu zwycięstwu, Jagiellonki umocniły swoją pozycję w czołówce tabeli, pozostając jednym z głównych kandydatów do awansu do kobiecej Ekstraligi. Zespół prowadzony przez Jakuba Sieniawskiego z każdą kolejną kolejką potwierdza swoje wysokie aspiracje i formę, która może zaprowadzić ich z powrotem na najwyższy szczebel rozgrywek.