Śląsk na fali! Czwarte zwycięstwo z rzędu!

W sobotę, 31 sierpnia, Śląsk Wrocław odniósł przekonujące zwycięstwo 3:1 nad Rekordem Bielsko-Biała w meczu czwartej kolejki Orlen Ekstraligi. Spotkanie rozegrano na stadionie w Cygańskim Lesie.

Mecz rozpoczął się wyrównanie, a obie drużyny starały się kontrolować tempo gry. Przełom nastąpił w 29. minucie, gdy Karolina Gec zdobyła pierwszą bramkę dla Śląska, wykorzystując podanie Joanny Wróblewskiej. Choć gospodarze próbowali odpowiedzieć, brakowało im skuteczności, co doskonale wykorzystały zawodniczki z Wrocławia.

Druga połowa przyniosła kolejne bramki dla Śląska. W 49. minucie Patrycja Kozarzewska podwyższyła prowadzenie po precyzyjnym strzale, który był efektem dośrodkowania Marceliny Buś. Rekord próbował wrócić do gry, jednak ich ataki nie przynosiły oczekiwanych rezultatów. W 67. minucie Paulina Guzik wykorzystała prostopadłe podanie od Karoliny Gec i zdobyła trzecią bramkę, praktycznie przesądzając wynik spotkania.

Chociaż Rekord odpowiedział golem Julii Gutowskiej w 69. minucie po indywidualnej akcji, nie zdołał już odwrócić losów meczu. Końcowy wynik 3:1 dla Śląska Wrocław oznacza, że bielszczanki wciąż czekają na przełamanie złej passy.