GKS Katowice wygrywa z liderem w zaciętym starciu

W meczu 4. kolejki Orlen Ekstraligi, GKS Katowice zmierzył się na własnym stadionie z liderem tabeli, Czarnymi Antrans Sosnowiec. Spotkanie to było szczególnie ważne dla katowiczanek, które chciały zrewanżować się za ubiegłosezonową porażkę z tym rywalem oraz podtrzymać swoją niepokonaną passę na własnym boisku.

Już od pierwszych minut spotkania GKS Katowice starał się narzucić swój styl gry, skupiając się na szybkich atakach skrzydłami. Sosnowiczanki, z kolei, koncentrowały się na kontratakach, szybko przenosząc piłkę na połowę rywala. W 5. minucie Klaudia Maciążka miała doskonałą okazję do zdobycia bramki, ale piłka minimalnie minęła słupek.

Mecz z czasem przerodził się w zaciętą walkę, w której nie brakowało fauli po obu stronach. W pierwszej połowie zarówno katowiczanki, jak i zawodniczki Czarnych, miały swoje okazje, jednak żadna z drużyn nie zdołała zdobyć bramki. GKS naciskał na obronę rywalek, a szczególnie aktywne były Klaudia Słowińska i Klaudia Maciążka, ale ich próby nie przyniosły oczekiwanego efektu.

Po przerwie obraz gry nie uległ zmianie. Obie drużyny kontynuowały twardą walkę, starając się przechylić szalę zwycięstwa na swoją stronę. Bramkarka GKS-u, Kinga Seweryn, musiała wykazać się kilkoma świetnymi interwencjami, by utrzymać czyste konto. Z kolei katowiczanki miały problem z kreowaniem dogodnych sytuacji podbramkowych, co zmusiło Anitę Turkiewicz do próby z dystansu. Jej strzał, choć niebezpośredni, doprowadził do zdobycia bramki po zamieszaniu w polu karnym.

Ostateczny wynik meczu ustaliła Klaudia Słowińska, która w końcówce spotkania wykorzystała dośrodkowanie i głową umieściła piłkę w siatce. Sosnowiczanki zdołały jeszcze odpowiedzieć golem Karliny Miksone w doliczonym czasie gry, ale nie zdołały już odwrócić losów meczu.

GKS Katowice triumfował 2:1, co umacnia ich pozycję w czołówce tabeli. Teraz przed zawodniczkami przerwa na mecze reprezentacyjne.