Debiutancki gol Szymczak w Barcelonie! [WIDEO]
Liga F Ligi Polki na Świecie Świat

FC Barcelona kontynuuje swoje amerykańskie tournée z imponującym wynikiem, a polskie piłkarki ponownie znalazły się w centrum uwagi. W drugim meczu podczas pobytu w Stanach Zjednoczonych, “Blaugrana” pokonała Dallas Trinity aż 6:0, a kluczowy wkład w to zwycięstwo miała Emilia Szymczak, która zdobyła swoją debiutancką bramkę w barwach katalońskiego klubu.

Szymczak, która pojawiła się na boisku od pierwszej minuty, pokazała się z doskonałej strony. Jej gol dopełnił dominację Barcelony w pierwszej połowie, która zakończyła się wynikiem 5:0. Polka rozegrała pełne 45 minut, zanim została zmieniona w przerwie, ale jej występ na pewno pozostanie w pamięci kibiców. To debiutanckie trafienie na amerykańskiej ziemi jest dowodem na rosnącą rolę Szymczak w zespole oraz jej adaptację do stylu gry Barcelony.

Na boisku pojawiła się również Ewa Pajor, która weszła do gry w 63. minucie, gdy wynik meczu był już praktycznie przesądzony. Choć Pajor miała mniej czasu na zaprezentowanie swoich umiejętności, jej obecność na boisku dodaje polskiego akcentu do sukcesów FC Barcelony w tym tournée.

FC Barcelona, po tym pewnym zwycięstwie, kontynuuje swoją imponującą formę, a polskie piłkarki pokazują, że potrafią wnieść do drużyny wartość dodaną. Kolejne mecze tournée będą doskonałą okazją, aby Szymczak i Pajor dalej rozwijały swoje umiejętności i umacniały swoją pozycję w jednym z najlepszych klubów świata.