Wielkopolska zmiana warty!
I liga Polska

Zawodniczki Lecha Poznań UAM zaskoczyły, wygrywając na wyjeździe z Medykiem Konin 2:1 w 3. kolejce Orlen 1. Ligi. Bramki dla Kolejorza zdobyły Julia Przybył i Klaudia Wojtkowiak.

W sobotnie południe na boisku w Koninie emocji nie brakowało. Gospodynie mogły prowadzić już na początku meczu, ale ich rzut karny obroniła świetnie dysponowana Jagoda Sapor. Medyk jednak szybko się zrehabilitował, a na prowadzenie wyprowadziła go w 22. minucie Nina Budzińska.

Lechitki nie dały się jednak zdominować. Tuż przed przerwą wyrównała Julia Przybył (44. minuta), a w doliczonym czasie gry zwycięstwo Lechowi zapewniła Klaudia Wojtkowiak (96. minuta). Dzięki tej wygranej Lech Poznań ma już na swoim koncie sześć punktów po trzech meczach w Orlen Pierwszej Lidze, Medyczki zgromadziły tylko trzy punkty.