Mistrzynie Polski na FALI! Kolejne pewne zwycięstwo

Piłkarki Pogoni Szczecin kontynuują swoją zwycięską passę w Orlen Ekstralidze, zdobywając trzecie zwycięstwo z rzędu! Tym razem ofiarą granatowo-bordowych padł Rekord Bielsko-Biała, który uległ 1:4 po świetnym występie Jaylen Crim i Kornelii Okoniewskiej.

Mecz rozpoczął się z impetem dla mistrzyń Polski. Już w 8. minucie Zofia Giętkowska popisała się doskonałym rajdem, a jej perfekcyjne podanie na bramkę zamieniła Jaylen Crim. Amerykanka ponownie pokazała, dlaczego jest jedną z najgroźniejszych skrzydłowych w lidze. Kolejne trafienie przyszło szybko – niecałe pół godziny później Martyna Cygan niefortunnie skierowała piłkę do własnej bramki po groźnym ataku Pogoni.

Rekord próbował odrobić straty, a kontaktowego gola zdobyła Katarzyna Jaszek w 65. minucie. To jednak nie wystarczyło, by zatrzymać rozszalałe piłkarki ze Szczecina. W 76. minucie Kornelia Okoniewska, po wolnym kapitan Emilii Zdunek, zdobyła swoją drugą bramkę w sezonie, a w 84. minucie niefortunna interwencja Małgorzaty Lichwy zakończyła się drugim samobójem, pieczętując zwycięstwo Pogoni.