Rezerwy Czarnych lepsze od Lecha
I liga Polska

W 2. kolejce Orlen 1. Ligi piłkarki Lecha Poznań UAM nie zdołały sprostać Czarnym II Sosnowiec, przegrywając na własnym boisku 1:2. Choć Kolejorz miał nadzieję na pewne zwycięstwo, kluczowe błędy obrony oraz pechowe trafienie samobójcze przesądziły o losach spotkania.

Mecz rozpoczął się wyrównanie, a obie drużyny dążyły do szybkiego otwarcia wyniku. Niestety, w 15. minucie fatalny błąd w defensywie Lecha umożliwił Emilii Kwadrans zdobycie bramki dla Czarnych. Wkrótce potem, w 34. minucie, niezbyt szczęśliwe zagranie Mai Kuleczki zakończyło się samobójczym golem, który podwoił przewagę przyjezdnych.

Pomimo upalnych warunków i niekorzystnego wyniku, Lechitki nie poddały się bez walki. W drugiej połowie starały się odrobić straty, ale skuteczność przyszła dopiero w doliczonym czasie gry. W 91. minucie zamieszanie w polu karnym wykorzystała Paula Fronczak, zdobywając honorowego gola dla gospodyń.

Dla Lecha Poznań UAM ta porażka to gorzka pigułka, szczególnie biorąc pod uwagę ich ambitne cele na ten sezon. Aby myśleć o awansie do najwyższej klasy rozgrywkowej, Kolejorz musi szybko wyciągnąć wnioski z tego meczu i zacząć regularnie punktować w nadchodzących spotkaniach.