Lokomotywa odpaliła! Klaudia Miłek SHOW!

Czarne Sosnowiec rozpoczęły sezon Orlen Ekstraligi w wielkim stylu, miażdżąc Pogoń Dekpol Tczew 5:0 na własnym boisku. Bohaterką spotkania była Klaudia Miłek, która popisała się spektakularnym hat-trickiem, zapewniając gospodyniom pewne zwycięstwo.

Sosnowiczanki rozpoczęły mecz z impetem, zdobywając pierwszą bramkę już w 5. minucie. Weronika Wójcik oddała mocny strzał, który został obroniony przez bramkarkę Pogoni, Beatę Rydlewską, ale Daria Kurzawa z zimną krwią dobiła piłkę do siatki, dając Czarnym prowadzenie. W 20. minucie Klaudia Miłek podwyższyła na 2:0, umacniając przewagę brązowych medalistek minionych rozgrywek.

Po przerwie gospodynie nie zwolniły tempa. Już po 30 sekundach drugiej połowy Miłek ponownie pokonała Rydlewską, a chwilę później dołożyła trzecią bramkę, kompletując hat-tricka. Mimo ciągłej presji ze strony Czarnych, wynik długo pozostawał bez zmian. Dopiero w 87. minucie Karolina Miksone wykorzystała rzut karny, ustalając wynik na 5:0.

To spotkanie pokazało, że Czarni Antrans Sosnowiec są w znakomitej formie i będą groźnym rywalem w tym sezonie.