[EURO U19]: Znamy finalistki!
Euro U17, U19 Świat

Hiszpania pokonała Anglię 3:1, a Holandia zwyciężyła nad Francją 2:0 w półfinałach Mistrzostw Europy UEFA do lat 19 kobiet. Decydujący mecz odbędzie się w sobotę w Kownie.

PÓŁFINAŁY (środa, 24 lipca)

Angalia 1-3 Hiszpania  (Marijampolė Stadium, Marijampolė)
Holandia 2-0 Francja (Darius & Girenas Stadium, Kaunas)

FINAŁ (Sobota, 27 lipca)

Spain vs Netherlands (17:00 CET, Darius & Girenas Stadium, Kaunas)

Hiszpania vs Anglia

Hiszpania, obrońcy tytułu, dominowała od początku meczu. Daniela Agote otworzyła wynik w 23. minucie, a Pau Comendador podwyższyła na 2:0 przed przerwą. Mia Enderby zmniejszyła stratę Anglii, ale Daniela Arques ustaliła wynik na 3:1. Hiszpania awansowała do rekordowego, 11. finału.

Pau Comendador i trenerka Sonia Bermúdez wyraziły dumę z zespołu, podkreślając ich ciężką pracę. Trener Anglii, John Griffiths, pogratulował Hiszpanii i zaznaczył, że jego zawodniczki wyciągną z tego meczu cenne lekcje.

Holandia vs Francja

Holandia prowadziła od 19. minuty po bramce Karliyn Woons, a Danique Tolhoek podwyższyła wynik tuż przed przerwą. Francja naciskała w drugiej połowie, ale Holandia zamknęła mecz na 2:0, osiągając siódme czyste konto.

Danique Tolhoek i trenerka Sherida van Bruggen wyraziły radość z awansu do finału, podkreślając wiarę w drużynę. Trener Francji, Philippe Joly, pochwalił swoje zawodniczki za ducha walki.

Finał w Kownie

Finał między Hiszpanią a Holandią odbędzie się w sobotę, 27 lipca, o 17:00 CET na stadionie Darius & Girenas w Kownie. To starcie drużyn, które spotkały się w finale w 2014 roku, kiedy to Holandia zwyciężyła 1:0.