[FUTSAL WEEK]: Drugie miejsce reprezentacji Polski
Reprezentacja Polski w futsalu kobiet Reprezentacje Świat

Reprezentacja Polski w futsalu kobiet zakończyła turniej Futsal Week Women’s June Cup w Poreču na drugim miejscu, przegrywając w emocjonującym finale z Włoszkami 2:3. Wynik finałowego spotkania był identyczny jak w fazie grupowej, ale przebieg meczu był zupełnie inny.

Dramatyczny początek i waleczna końcówka

Mecz finałowy rozpoczął się od błyskawicznych ataków Włoszek, które już w ciągu pierwszych 70 sekund zdobyły dwie bramki. Pierwszy gol padł po kontrze i strzale znakomitej Renaty Anamatti, znanej jako Renatinha, a drugi po szybkiej akcji Eriki Ferrary, zakończonej przez Rafaelę Del Maz. Choć Włoszki miały przewagę w pierwszej połowie, Andżelika Dąbek w bramce Polaków nie pozwoliła na dalsze trafienia.

Na początku drugiej połowy Italia podwyższyła wynik na 3:0 dzięki współpracy Ferrary i Sary Boutimah. Polki jednak nie poddały się i w 29. minucie Julia Szostak zdobyła pierwszą bramkę dla Polski po rzucie wolnym pośrednim z linii pola karnego. 51 sekund przed końcem spotkania Agata Bała strzeliła drugiego gola, zmniejszając stratę do jednego trafienia.

Skład reprezentacji Polski:

• Bramkarki: Andżelika Dąbek, Wioletta Myjak
  • Zawodniczki: Agata Sobkowicz, Klaudia Kubaszek, Julia Basta, Katarzyna Włodarczyk, Paula Fronczak, Marlena Jaszyk, Nadia Palkiewicz, Agata Bała, Julia Szostak, Katarzyna Moskała, Natalia Matuszewska, Natalia Janus

Turniejowe zmagania

Choć nie udało się powtórzyć ubiegłorocznego sukcesu i pokonać Włoszek, Polki mogą być zadowolone ze swojego występu. Udowodniły, że są liczącą się drużyną w Europie, pokonując silną Finlandię i skutecznie ćwicząc stałe fragmenty gry.

Droga do finału

Polki zaprezentowały się znakomicie w półfinale, pokonując Finlandię 4:2. Zawodniczki pod wodzą trenera Samuela Jani wykazały się nie tylko umiejętnościami, ale także determinacją i duchem walki, co pozwoliło im osiągnąć historyczny finał.

Pomimo trudnego początku finałowego meczu, biało-czerwone pokazały, że potrafią walczyć do końca. Udowodniły swoją wartość, a ich występ na Futsal Week w Poreču jest zapowiedzią sukcesów na arenie międzynarodowej.

Futsal Week Women’s June Cup – Poreč 2024 – Finał

Polska – Włochy 2:3 (0:2) Bramki:

• Renatinha (3’), Rafaela Del Maz (4’), Sara Boutimah (22’) – Julia Szostak (29’), Agata Bała (40’).

Najlepszą bramkarką turnieju została Andżelika Dąbek, co jest wielkim wyróżnieniem i dowodem na jej doskonałą formę.