Kto poprowadzi zespoły Orlen Ekstraligi 2023/24?
Ekstraliga Polska Publicystyka

Kto poprowadzi zespoły Orlen Ekstraligi 2023/24?

 Nowy sezon Orlen Ekstraligi już za rogiem. Czas przyjrzeć się, kto będzie prowadził zespoły z ławki trenerskiej. 

Mamy trzech nowych, ale nie wszyscy będą debiutantami. Do ligi wraca z Rekordem po roku pierwszoligowego 'czyśćca’ trener Mateusz Żebrowski. Przejął zespół z Bielska-Białej w końcówce sezonu 2021/22, lecz nie zdołał uratować zespołu przed spadkiem, teraz wraca z lepszym składem. Jak pokazały sparingi, może jeszcze w Ekstralidze namieszać. Zadebiutują na ławkach trenerskich Piotr Łęczyński, który zastąpił w zespole Pogoni Szczecin ciężko chorego Roberta Dymkowskiego. Swojego doczekał też w Stomilankach Dariusz Maleszewski, trener-prezes człowiek instytucja w olsztyńskim beniaminku. 

Ciekawie jest też pośród tych, który w Ekstralidze już trenują. Mamy dwie kobiety, ale za to w zespołach będących faworytami do Mistrzostwa. Karolina Koch w GKSie Katowice będzie starała się go obronić, a Anna Szymańska w Czarnych Antrans będzie chciała jej tytuł odebrać. To wszystko, by w 2024 roku na stulecie klubu świętować Mistrzostwo, a jak dopisze szczęście powalczyć o fazę grupową Ligi Mistrzyń. 
Nie brak tutaj naprawdę dobrych trenerów, którzy mogą powalczyć o medale. Robert Makarewicz ponownie przebudował swój Górnik, podobnie jak Krzysztof Krok zespół Jagiellonek. 
Mamy też Piotra Jagiełę, który będzie musiał poukładać Śląsk po sporych cięciach, ale tutaj talent juniorek z U17 może w tym bardzo pomóc. Tutaj są też trenerzy z Pomorza Mateusz Sroka (Pogoń DEKPOL) oraz Tomasz Borkowski (AP ORLEN).
Nie możemy zapominać o doświadczonych trenerach tj. Marek Chojnacki w SMSie i Roman Jaszczak w Medyku. Tutaj 'trenerski nos’ już widział nie jedno i potrafi samymi zmianami sporo wygrać. 

  • AP ORLEN Gdańsk: Tomasz Borkowski
  • AZS UJ Kraków: Krzysztof Krok 
  • Czarni ANTRANS Sosnowiec: Anna Szymańska 
  • GKS Górnik Łęczna: Robert Makarewicz 
  • GKS Katowice: Karolina Koch 
  • Medyk POLOmarket Konin: Roman Jaszczak 
  • Pogoń DEKPOL Tczew: Mateusz Sroka 
  • Pogoń Szczecin: Piotr Łęczyński 
  • Rekord Bielsko-Biała: Mateusz Żebrowski
  • WKS Śląsk Wrocław: Piotr Jagieła
  • Stomilanki Olsztyn: Dariusz Maleszewski
  • TME SMS Łódź: Marek Chojnacki

Merry Piotrowska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

error: Content is protected !!