Najbardziej wyrolowane w tym sezonie mogą się czuć nie tylko Jagiellonki, ale i wszystkie piłkarki zespołów z trzeciej ligi aspirujących do awansu do drugiej ligi.
Latem PZPN wprowadza reformę rozgrywek w wyniku której zespołom z trzeciej ligi ogranicza się awanse. Mistrzowie wojewódzcy mieli zagrać w trójstopniowych barażach o nową drugą ligę. Przejść je miały tylko cztery zespoły. Wiele klubów wydało pieniądze na wzmocnienia i lepsze przygotowania. W środę 3 czerwca … poszły one w błoto.
Komunikat Komisji ds. Nagłych PZPN zabronił tych baraży. Czytamy w nim – Przewidziany w regulaminie rozgrywek system przeprowadzenia meczów barażowych wymagałby wyznaczenia wielu terminów na rozegranie kolejnych etapów, co mogłoby okazać się niemożliwe do 30 czerwca 2020 r. Zatem, w tej sytuacji zastosowanie mają postanowienia Uchwały nr III/42 z dnia 12 marca 2020 roku Zarządu w sprawie zasad postępowania na wypadek braku możliwości rozgrywania oficjalnych meczów piłkarskich na terytorium RP w sezonie 2019/2020 w związku z decyzją organów państwowych, zgodnie z którymi, w sytuacji, gdy mecze barażowe miały być rozgrywane pomiędzy klubami różnych klas, w klasie wyższej utrzymują się kluby dotychczas w niej występujące.
Mistrzowie trzeciej ligi 2019/20
- grupa dolnośląska : Polonia Świdnica
- grupa kujawsko-pomorska : Noteć Inowrocław
- grupa lubelska : Iskra Krzemień
- grupa lubuska : MUKS Kostrzyn Nad Odrą
- grupa łódzka : PTC Pabianice
- grupa małopolska : Podgórze Kraków
- grupa mazowiecka : WAP Warszawa
- grupa opolska : Gwiazda Prószków
- grupa podkarpacka : Resovia II Rzeszów
- grupa warmińsko-mazursko-podlaska : Forty Piątnica
- grupa pomorska : Lechia Gdańsk
- grupa śląska : Czarni II Sosnowiec
- grupa świętokrzyska : KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski
- grupa wielkopolska : LZS Juna-Trans Stare Oborzyska
- grupa zachodniopomorska : LFA Szczecin