Ailtona zna każdy kto zetknął się z niemiecką piłką. Postać absolutnie legendarna, zwłaszcza w Bremie. W barwach Werderu został mistrzem Niemiec, dwukrotnie wygrywał Puchar Niemiec, a raz został królem strzelców. Piłkarz nietuzinkowy zarówno na boisku jak i poza nim.

Ale ale… To przecież portal o kobiecej piłce. 17-letnia córka Ailtona – Alexandra Goncalves jest blisko gry w Werderze Brema! Rodzinne tradycje będą kontynuowane. Obecnie Alexandra uczęszcza jeszcze do szkoły w USA, ale już w następne wakacje ma trenować razem z Werderem.
Ailton w Bildzie: „Sylwetką i poruszaniem się po boisku przypomina jak żywo tatę – niesamowite! Kiedy ją widzisz to myślisz: to przecież Ailton! Jest przede wszystkim prawonożna. Próbuję namówić ją cały czas by uderzała z lewej, ale na razie to nie idzie. (…) Najbardziej lubi grać na '6′. Jestem jej idolem” – dodaje z dumą. „Rozmawiałem już z Frankiem Baumannem (szefem Werderu) i może w następne lato trenować z drużyną.”

Za rok Alexandra kończy szkołę i nic nie będzie stało na przeszkodzie by dołączyć do spadkowicza z BL.
W przeciwieństwie do ojca jego córka nie jest bumelantem na treningach. Uwielbia ćwiczyć. „Nawet kiedy pada” – dodaje Ailton.