Zgodnie z planem Polonia Poznań przegrała w Krakowie 0:5 z Jagiellonkami.
Gospodynie spokojnie i z ogromną łatwością radził sobie z przyjezdnymi. Już na początku zapachniało sensacją. W 2. minucie gry świetną okazję miała Sutkowska, lecz Klabis wybrnęła z opresji. Cztery minuty później gospodynie odpłaciły się już pierwszym golem. Justyna Maziarz odegrała piętą do Anny Zapały, a ta uderzyła nie do obrony. Podopieczne Krzysztofa Kroka całkowicie zdominowały grę, miały swoje okazje, lecz podwyższyć udało się dopiero pod koniec pierwszej odsłony. Po dwójkowej akcji Maziarz – Wójcik, ta druga strzeliła gola. Jeszcze przed przerwą piękną okazję do podwyższenia miała Maziarz.
Udało się podwyższyć dopiero wprowadzonej po przerwie młodziutkiej Natalii Wróbel. W 51. minucie po podaniu Konopki w świetnym stylu sam na sam pokonała Siejkę. Trener Krok zaczął rotować składem, wpuścił na boisko powracające po kontuzji Sitarz i Wilk. Poskutkowało to kolejnymi golami. Wynik ustaliły Katarzyna Włodarczyk i Ola Nieciąg.
[poll id=”315″]
Głosujemy do godziny 18:00
12. kolejka Ekstraligi
03.11.2018, Kraków
AZS UJ Kraków vs Polonia Poznań 5:0
Zapała 6′, Wójcik 42′, Wróbel 51′, Włodarczyk 71′, Nieciąg 80′
AZS UJ: Klabis – Bartosiewicz (40′ Wróbel), Konopka, Woźniak, Ładocha (75′ Bryzek), Nieciąg, Zapała (55′ Sitarz), Bolko (58′ Wilk), Kubaszek, Wójcik, Maziarz (62′ Włodarczyk)
POLONIA : Siejka – Grześkowiak (75′ Lewicka), Cerajewska, Czudzińska, Filipiak (80′ Witczak), Szmatuła, Sawicka (60′ Dziergas), Cywińska, Sutkowska, Nowak (50′ Kościelna), Machowiecka (60′ Liczbińska).