Przed wami przegląd spotkań towarzyskich rozegranych na międzynarodowych boiskach w tym tygodniu.
Azja
Do Chin, na IV edycję międzynarodowego turnieju rozgrywanego w Yongchuan przyjechały Finlandia, Portugalia i Tajlandia. Obie ekipy z Azji zagrają na przyszłorocznych MŚ we Francji. Chiny posiadają bardzo silną ekipę, która gdy tylko poprawi swoją skuteczność może w nadchodzącym Mundialu kandydować nawet do finałowej czwórki. Z kolei sztab szkoleniowy Tajlandii zdecydował się wykorzystać te zawody do budowy szerszej kadry – w pierwszych dwóch spotkaniach pani trener dała pograć sporej grupie piłkarek z ławki – wszystko po to, by rezerwowe i debiutantki nabyły doświadczenia w walce z silniejszymi fizycznie drużynami z Europy. Znamiennym jest, że Tajki ćwiczą rezerwy na rywalkach swojego kalibru…(zamiast np. na słabiutkiej Estonii). W ekipie Finlandii proces odbudowy wydaje się zmierzać w dobrym kierunku a reprezentacja Portugalii (tym razem bez Claudii Neto) szkoli taktykę w kontekście eliminacji do Euro 21.
Europa
Australia zameldowała się we Francji bez paru swoich kluczowych piłkarek (zabrakło m.in Sam Kerr i Alany Kennedy). Gospodynie przyszłorocznych MŚ nie grają w eliminacjach, stąd jedynie towarzyskie spotkania kontrolne muszą być miarą postępu ich przygotowań do Mundialu. Les Bleus wypadły przekonująco choć fani trójkolorowych na całym świecie wstrzymali oddech po groźnie wyglądającej kontuzji Amandine Henry. Na szczęście zakończyło się „tylko” zwichnięciem obojczyka bez pęknięć czy złamania.
Również ekipa Anglii, która na własnym boisku podjęła przetrzebioną nieco kontuzjami Brazylię może miec powody do zadowolenia. Wyspiarki dominowały – grając ofensywnie, w swoim stylu, choć dodać należy że szwankowało im nieco wykończenie, a i w defensywie mają jescze nieco pracy do zrobienia. Canarinhas wypadły bardzo przeciętnie, bo choć potrafiły sie przedostać pod bramkę rywalek – brakowało im często zgrania i pomysłu na wykończenie. W drugiej odsłonie meczu trener Vadao wpuścił parę nowych, młodych, obiecujacych piłkarek (m.in Kerolin) – ale niestety uczyniło to grę Brazylii jeszcze bardziej chaotyczną.
W meczu przyjaźni pomiędzy Niemkami i Austrią to gospodynie, podopieczne tymczasowego trenera Horsta Hrubesha okazały się drużyną zdecydowanie lepszą. Co ciekawe pomimo, iż kadrę Niemiec ma objąć niebawem Martina Voss-Tecklenburg (po zakonczeniu baraży przez Szwajcarię) to podnosi się co raz więcej głosów fanów – zadowolonych z pracy Horsta Hrubesha – a domagających sie pozostawienia doswiadczonego trenera na obecnym stanowisku.
Szerzej o pojedynku Szwecji z Norwegią możecie przeczytać tutaj:
4 Październik
Chiny 0 – 0 Portugalia
https://www.facebook.com/chinawomensfootballteam/videos/306573666805489/
Tajlandia 1 – 3 Finlandia
(Thongsumbut 24′ – Summanen 2′, Oling 6′ 63′)
Czechy 2 – 0 Słowacja
(Bertholdová 3′, Dubcová K. 60′)
Estonia 0 – 3 Polska
(Dereń 28′, Himanen 43′(og), Cichosz 77′)
https://www.facebook.com/EestiNaisteJalgpall/videos/249593325750567/
Szwecja 2 – 1 Norwegia
(Schough 13′, Thorisdottir 32′(og) – Herlovsen 85′)
https://www.youtube.com/watch?v=BD_XzJvl_Hw
5 październik
Malta 0 – 1 Węgry
(Jakabfi 44′)
Francja 2 – 0 Australia
(Le Sommer 56′ 90′)
https://www.youtube.com/watch?v=g1iqhU058V8
6 październik
Anglia 1 – 0 Brazylia
(Kirby 3′)
Niemcy 3 – 1 Austria
(Popp 8′, Dallmann 56′, Schuller 84′ – Billa 34′)
(sędzią główną Monika Mularczyk)
1 połowa
2 połowa
Chile 2 – 1 RPA
(Guerrero 35′, Araya 69′ – Jane 67′)
Tajlandia 1 – 4 Portugalia
(Chetthabutr 45+1′ – Leite 42′, Mendes 67′ 86′ 90+3′)
https://www.youtube.com/watch?v=-3aju_hF5iE
Finlandia 1 – 2 Chiny
(Ahtinen 13′ – Yang Lina 24′, Zhang Rui 87′(p))
https://www.facebook.com/chinawomensfootballteam/videos/554337521672242/