Wisła z Piastem, czyli krok w stronę kobiecej piłki na Reymonta ?
Publicystyka

Wisła z Piastem, czyli krok w stronę kobiecej piłki na Reymonta ?

fot. wisla.krakow.pl

 Wisła Kraków konsekwentnie buduje swoją markę i buduje siłę po zmianie właściciela. 

Wczoraj do wiślackiej rodziny dołączył kolejny klub partnerski. Oficjalnie zawarto warunki współpracy pomiędzy Wisłą Kraków a MTS Piastem Skawina.

WIŚLACKA RODZINA

Biała Gwiazda konsekwentnie stawia na współpracę z innymi klubami sportowymi. To doskonała okazja, żeby trenerzy zespołów juniorskich wymieniali doświadczenie i koncepcje prowadzenia młodzieżowych ekip. Wiślaccy szkoleniowcy, wraz z partnerami z całej Małopolski, od lat realizują wiele projektów nie tylko o wymiarze czysto piłkarskim, ale również społecznym. (wisla.krakow.pl)

KOBIECY PIAST

 Współpraca z Piastem może być pierwszym krokiem do kobiecego futbolu spod znaku Białej Gwiazdy! Klub ze Skawiny słynie w regionie z dobrego szkolenia młodzieży. Konsekwentnie wspiera i buduje także szkolenie dziewczynek. W 2015 roku wygrały ogólnopolski finał 'Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku’. Wielokrotnie też triumfowały w małopolskich rozgrywkach, czy były powoływane do kadr wojewódzkich. Drużyna seniorska gra w IV lidze grupie małopolski zachodniej.

INNI JUŻ MAJĄ 

Inne ekstraklasowe kluby już zdecydowały się na szkolenie najmłodszych dziewczynek. Przyszłe kadrowiczki trenują już w Legii, Lechu i Jagiellonii.

TERAZ WISŁA 

Prezes Marzena Sarapata wraz z zarządem zrobiła ważny krok, dzięki któremu bardzo prawdopodobne jest, że za parę lat na Reymonta z Białą Gwiazdą na piersi będą wybiegać także panie. Byłby to kolejne ważne posunięcie w rozwoju kobiecego futbolu w Polsce. Wisła przecież jest uznaną marką w całej Polsce i nie tylko.

Dawid Gordecki

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

error: Content is protected !!