
W miniony weekend wreszcie wystartowała Ekstraliga Futsalu Kobiet. Strzelono 44 bramki.
Były wyniki dość wysokie, ale i jeden zadziwiająco niski. Justyna Maziarz w meczu AZS UJ Kraków z ROW Rybnik dała skromne 1:0 zwycięstwo krakowiankom. Czy debiutujące w Ekstralidze Ślązaczki mają dobrą defensywę, czy armaty spod Wawelu na razie rezregulowane celowniki okaże się w następnych kolejkach. Solidny, jak zawsze Rolnik Głogówek, pokonał 3:2 następnego debiutanta Lex Słomniki. I tutaj rodzi się pytanie, jak silną ekipą jest drużyna Kancelaryjna. Słomniczanki, sądząc po wyniku pokazały, że trafianie do bramki przeciwniczek nie jest im obce. Oczywiście następny mecz dużo powie o potencjale tej drużyny. I tyle na razie o grupie z południa Polski.
Północ, to może stwierdzenie na wyrost, ale jest to walka przeciw czterem AZS-om. Totalnym debiutantem jest Unifreeze Górzno. Drużyna młoda, jak widać nastawiona bardzo ofensywnie. Bo z silnym AZS AWF Warszawa strzelić 8 bramek, to nie lada sztuka. Przegrana 10:8 zastanawia czy dziewczęta z Górzna nie sprawią niespodzianki z innymi przeciwniczkami. Zastanawia wysoka przegrana akademiczek z Uniwersytetu Warszawskiego na boisku Kotwicy Kórnik 7:1. Czy warszawianki trafiły tylko na dobrą dyspozycję kotwiczanek, czy będzie im trudno o punkty w tym sezonie. Zobaczymy.
Gdańszczanki liczyły, że w Poznaniu w meczu z liderem uda się urwać chociaż punkt. Ale zapewne i w tym sezonie AZS UAM Poznań zapewne będzie liczył na najwyższe laury. Pokonując AZS UG Gdańsk 4:0 nie pozostawił złudzeń, kto ma więcej asów w rękawie. I reprezentantek kraju w składzie.
Po pierwszej kolejce wyniki nie są miarą ocen poszczególnych zespołów. Ale już druga odsłona może wyraźniej wskazać, kto będzie walczył o miejsca na pudle, a kto zbierał punkty potrzebne do utrzymania się w lidze.
Jacek Piotrowski
********
1. kolejka Ekstraligi Futsalu Kobiet (19/20.12)
– grupa I (północna)
- AZS AWF Warszawa vs UNIFREEZE Górzno 10:8 (7:4)
Patrycja Kowalska, Maria Worosilak, Ania Pepłowska, Klaudia Grodzka, Dominika Dymitrowicz x2 ,Monika Wasil x2, Magda Zduńczyk x2 – Weronika Hossa x5, Agata Bała x3
- Kotwica Kórnik vs AZS Uniwersytet Warszawski 7:1
Martyna Boguszyńska x2, Sylwia Marek x2, Monika Nowak, Anna Jackiewicz, samobójcza – Urszula Sieńko
- AZS UAM Poznań vs AZS UG Gdańsk 4:0 (2:0)
1:0 Katarzyna Tarnowska 4′
2:0 Alicja Busza 17′
3:0 Alicja Zając 23′
4:0 Marta Kosiorek 39′
– grupa II (północna)
- GOL Częstochowa vs AZS UŚ Katowice 5:3
1:0 Justyna Wójcik 7′
2:0 Martyna Jeziorska 12′
2:1 Natalia Wdowińska 15′
2:2 Sylwia Ryszawy 19′
3:2 Renata Uchnast 28′
4:2 Justyna Wójcik 35′
4:3 Natalia Wdowińska 35′
5:3 Renata Uchnast 37′
- LKS Rolnik B. Głogówek vs Lex Kancelaria Słomniki 3:2 (3:1)
1:0 Ilona Sotor 3′
2:0 Daria Kasperska 3′
2:1 Arleta Adler 9′
3:1 Kinga Ejzel 17′
3:2 Julia Basta 22′
- AZS UJ Kraków vs TS ROW Rybnik 1:0
Justyna Maziarz 16′
2 Comments