Czarny efekt ‚nowej miotły’. Wałbrzych znów poległ u siebie

Po dwutygodniowej przerwie piłkarki Czarnych Sosnowiec już pod wodzą nowego trenera Sebastiana Stemplewskiego pokonały w Wałbrzychu miejscowe Akademiczki 2:1.

Czarne wyszły na prowadzenie już w 15. minucie po golu niezawodnej Katarzyny Daleszczyk. Cały czas Czarne miały swoje okazje i mogły wygrać wyżej, tylko miejscowe przed utratą bramki ratowały słupki i poprzeczka.

Ciekawiej było już po zmianie stron. Obudził się Wałbrzych, który miał swoje okazje. W 60. minucie sędzia Katarzyna Lisiecka-Sęk podyktowała rzut karny dl gospodyń. Do piłki podeszła obrończyni Marcjanna Zawadzka. Szymańska obroniła, ale za szybko wyszła z linii bramkowej i jedenastka została powtórzona. Za drugim razem spróbowała już Ewa Cieśla i trafiła. Niestety dla całego widowiska całej sytuacji protestowała Anna Szymańska, otrzymała drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę i została wyrzucona z boiska.

Na boisko musiała wejść rezerwowa bramkarka Czarnych Martyna Małysa. Przewagi jednej zawodniczki nie potrafiły wykorzystać gospodynie, co się zemściło. Pod koniec spotkania gola na wagę trzech punktów zdobyła Weronika Zawistowska.

Za tydzień Czarni podejmą u siebie Rolnika Głogówek, a AZS PWSZ Wałbrzych zagra w Żywcu z Mitechem.