Czarny efekt ‚nowej miotły’. Wałbrzych znów poległ u siebie

Po dwutygodniowej przerwie piłkarki Czarnych Sosnowiec już pod wodzą nowego trenera Sebastiana Stemplewskiego pokonały w Wałbrzychu miejscowe Akademiczki 2:1.

Czarne wyszły na prowadzenie już w 15. minucie po golu niezawodnej Katarzyny Daleszczyk. Cały czas Czarne miały swoje okazje i mogły wygrać wyżej, tylko miejscowe przed utratą bramki ratowały słupki i poprzeczka.

Ciekawiej było już po zmianie stron. Obudził się Wałbrzych, który miał swoje okazje. W 60. minucie sędzia Katarzyna Lisiecka-Sęk podyktowała rzut karny dl gospodyń. Do piłki podeszła obrończyni Marcjanna Zawadzka. Szymańska obroniła, ale za szybko wyszła z linii bramkowej i jedenastka została powtórzona. Za drugim razem spróbowała już Ewa Cieśla i trafiła. Niestety dla całego widowiska całej sytuacji protestowała Anna Szymańska, otrzymała drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę i została wyrzucona z boiska.

Na boisko musiała wejść rezerwowa bramkarka Czarnych Martyna Małysa. Przewagi jednej zawodniczki nie potrafiły wykorzystać gospodynie, co się zemściło. Pod koniec spotkania gola na wagę trzech punktów zdobyła Weronika Zawistowska.

Za tydzień Czarni podejmą u siebie Rolnika Głogówek, a AZS PWSZ Wałbrzych zagra w Żywcu z Mitechem.

Cała galeria zdjęć dostępna na portalu walbrzych.dlawas.info


 
3. kolejka Ekstraligi
17.08.2019, Wałbrzych
AZS PWSZ Wałbrzych vs KKS Czarni Sosnowiec 1:2
Ewa Cieśla 60’k – Katarzyna Daleszczyk 15′, Weronika Zawistowska 84′

czerwona kartka : Anna Szymańska (60′ Czarni)

MVP TKF :

  • Weronika Zawistowska (CZARNI) (53%, 41 Votes)
  • Katrzyna Daleszczyk (CZARNI) (32%, 25 Votes)
  • Lucia Suskova (CZARNI) (14%, 11 Votes)

Total Voters: 77

AZS PWSZ : Sapor – Kędzierska, Ostrowska, Zawadzka, Szewczuk – Głąb (83′ Turkiewicz), Cieśla, Rozmus, Materek, Rapacka – Fabova

CZARNI : Szymańska – Grad, Fischerova, Wycisk, Horvathova – Wiankowska, Kuciewicz, Suskova – Daleszczyk (46′ Hałatek, 60′ Małysa), Zawistowska, Jaszek

One Reply to “Czarny efekt ‚nowej miotły’. Wałbrzych znów poległ u siebie”

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.