Puchar Polski : Górnik nie obroni trofeum. Niespodzianka w Koninie

Na starcie w Koninie Górnik przyjechał podrażniony, poraniony i osłabiony brakiem szczególnie Emilii Zdunek. Na początku jednak walczył.

W pierwszych minutach do Medyk popełniał proste błędy i miał spore problemy z ułożeniem gry. Już w 12. minucie piłka zagrana z pola dotarła do Eweliny Kamczyk, ta podała do Alicji Materek, która trafiła na pustą bramkę … bo Stephanie Busch z niej wyszła, próbując zabrać piłkę zawodniczce Górnika. Medyk się przebudził. Po podaniu Kopińskiej Nikol Kaletka uderzyła na bramkę Górnika, piłkę strąciła jeszcze Balcerzak, myląc własną bramkarkę.

Po zmianie stron skrzętnie błędy w obronie Mistrza Polski wykorzystała Dominika Kopińska. Wyszła szybko sam na sam z Klaudią Kowalską i łatwo ją pokonała. Górnikowi zaczęło się spieszyć i coraz bardziej naciskał, nie wskórał jednak nic. W międzyczasie jeszcze z kontuzjami murawę opuściły Natalia Pakulska i Ewelina Kamczyk.

W finale Pucharu Polski Medyczki zmierzą się z Czarnymi Sosnowiec. To spotkanie odbędzie się na Stadionie Miejskim w Łodzi prawdopodobnie 20 czerwca (Boże Ciało).


PÓŁFINAŁ PUCHARU POLSKI
05.05.2019, Konin
Medyk Konin vs GKS Górnik Łęczna 2:1 (1:1)
0:1 Alicja Materek 12′
1:1 Nikol Kaletka 23′
2:1 Dominika Kopińska 50′

MEDYK: Busch – Zając, Maskiewicz, Sałata, Lukas, Kaletka, Gedgaudajte, Pakulska (77′ Chudy), Chudzik, Gawrońska, Kopińska.

GÓRNIK: Kowalska – Dyguś, Balcerzak, Guściora, Jelencić, Matysik, Grzywińska, Sikora (83′ Górnicka), Materek, Grabowska, Kamczyk (93′ Grec)

Pokaż znajomym:
error

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.