Karetka na murawie, kolejny blamaż gospodyń w Żywcu

Niestety nie dogadanie się z trenerem Witkowskim przynosi efekty. Mitech znów przegrywa, nie mając po raz kolejny wiele do powiedzenia. Wynik okazał się bardzo dla gospodyń brutalny.

Już po trzydziestu minutach było 0:2, a dublet ustrzeliła Klaudia Miłek. Do przerwy Komosa skapitulował jeszcze jeden raz po strzale Julity Głąb. Po zmianie stron pierwsze dziesięć minut powiało optymizmem wśród gospodyń, lecz szybko zgasiła go Klaudia Fabova, trafiając na 4:0.

Podopieczne Kamila Jasińskiego były w niedziele niezwykle skuteczne. Jednak z pewnością zaniepokoiła trenera kontuzja Dominiki Dereń, która z murawy musiała zabrać karetka pogotowia. Po tej przykrej przerwie tempo gry spadło, a dopiero pod sam koniec spotkania na 0:5 trafiła Anna Zając. Mitech nie chciał być dłużny, w doliczonym czasie gry Patrycja Wiśniewska zdobyła honorową bramkę. Niestety ekipa z Żywca musi ratować się przed degradacją.

MVP TKF : Klaudia Miłek

MITECH : Komosa – Biegun, Rżany, Zeman, Zdechovanova, Stopka, Smidova, Kovtun (50′ Matyja), Chrzanowska (80′ Smaza), Warunek (65′ Wiśniewska), Wnuk (65′ Sykorova)

AZS PWSZ : Sapor – Rozmus (86′ Zając), Zawadzka, Szewczuk, Mesjasz, Głąb (80′ Ostrowska), Dereń (58′ Rędzia), Pluta (60′ Zańko), Rapacka (90’+2′ Kędzierska), Miłek, Fabova