Czarne demolują

Dość niespodziewanie bardzo wysoko Czarne Sosnowiec pokonały UKS SMS Łódź 4:0. Iście koncertowo zaprezentowały się podopieczne Grzegorza Majewskiego.

Gospodynie zdominowały to spotkanie, a piłkarki gości były tylko tłem przedewszystkim dla tria Jaszek, Hmirova i Wiankowska. Już w 6. minucie płaskim strzałem przy długim roku trafiła Hmirova. Zaledwie trzy minuty później podwyższyła Jaszek. Świetne okazje jeszcze przed przerwą miały Cichosz i Wiankowska, lecz sędzia Ewa Walczyńska dopatrzyła się pozycji spalonych. Chwile o zmianie stron było już 3:0, kiedy to kolejną bramkę strzeliła gwiazda reprezentacji Słowacji Patricia Hmirova. Kwadrans później było 4:0, kiedy to po strzale Dżesika Jaszek Danuta Paturaj przepuściła piłkę pod nogami. Trzema asystami w tym spotkaniu popisała się Martyna Wiankowska.

Na boisku po wielu miesiącach przerwy pojawiły się Julia Wycisk i Lucia Suskova.

19. kolejka Ekstraligi
14.04.2019, Sosnowiec
Czarni Sosnowiec vs UKS SMS Łódź 4:0 (2:0)
1:0 Patricia Hmirova 6′
2:0 Dżesika Jaszek 10′
3:0 Patricia Hmirova 49′
4:0 Dżesika Jaszek 63′

MVP TKF : Martyna Wiankowska

Sędziowały: Ewa Walczyńska (sędzia główna) oraz Agnieszka Bobowska i Angelika Nowak

CZARNI: Szymańska – Operskalska (70′ Hałatek), Horvathova, Fischerova, Matla (83′ Suskova), Jaszek, Wieczorek (60′ Wycisk), Hmirova, Grad, Cichosz (78′ Węcławek), Wiankowska

UKS SMS: Paturaj – Dragunowicz, Zbyrad, Karczewska (72′ Filipczak), Turkiewicz (55′ Glinka), Kurzawa (67′ Jedlińska), Enjo, Parczewska, Molenda, Zubchyk (55′ Mordel), Sokołowska