Thliller w Krakowie dla Medyka (wideo)

Środowa druzgocąca porażka Jagiellonek 0:10 była tylko wypadkiem przy pracy. W sobotę na mecz z Medykiem wróciła trójca Klabis, Sitarz i Maziarz. Efekt było widać, bo podopiecznym Krzysztofa Kroka zdecydowanie brakło szczęścia do sprawienia sensacji w starciu z brązowym medalistą Ekstraligi.

Medyk potrzebował wygrać i to zrobił. W Krakowie skutecznością się nie popisał, ale wywiózł komplet punktów skrupulatnie wykorzystując błędy gospodyń. Już w 29. minucie po fenomenalnym dograniu Pakulskiej wynik otworzyła doświadczona Anna Gawrońska. Piłkarki gości długo utrzymywały się przy piłce, lecz wiele z tego pod bramką Klabis nie wynikało. Więcej ‘wiatru’ robiły Jagiellonki po drugiej stronie boiska. Postrach w polu karnym Busch siał duet Sitarz-Kubaszek. W 41. minucie najbliżej wyrównania była Magda Konopka, która minimalnie głową przeniosła piłkę nad poprzeczką Medyka.

Jagiellonki po przerwie ‘poczuły krew’ i szansę na sprawienie niespodzianki. Udało się w 62. minucie wyrównać. Uczyniła to pięknym strzałem Justyna Maziarz. Zrobił się nam na Nowej Hucie pasjonujący spektakl. Już siedem minut później Konin sprowadził gospodynie brutalnie na ziemię. Po koszmarnym błędzie Karoliny Klabis piłkę przejęła Nikol Kaletka i odegrała do Natalii Chudzik. Gwiazda przyjezdnych pięknie wykorzysała prezent, trafiając w samo okienko bramki gospodyń. To był poważny cios, gra nam się trochę uspokoiła. Decydujący cios zadała Dominika Kopińska w 81. minucie.

Jagiellonki w samej końcówce jednak pokazały serce do gry. W 87. minucie po podaniu Kubaszek świetnie kropnęła z pierwszej piłki Sitarz, ustalając wynik spotkania na 2:3.

• Klaudia Kubaszek (AZS UJ) (45%, 22 Votes)
  • Natalia Pakulska (Medyk) (31%, 15 Votes)